Назарій Сіверський
![](https://career.kernel.ua/wp-content/uploads/2024/12/nazarij-siverskij.jpg)
Назарій, ще навчаючись на першому скороченому курсі університету, дізнався про проєкт Open Agro University від кураторки своєї групи. Зацікавлений безкоштовною освітою та перспективами, які пропонував Kernel, він вирішив спробувати себе.
«До проєкту, з різних причин, я до ладу не розумів, що собою являє робота інженера КВПтаА. Навіть не було певності, чи хочу я ним бути», — згадує Назарій.
Назарій був учасником першого сезону проєкту, який стартував у лютому 2022 року — місяці, що кардинально змінив життя кожного українця через повномасштабне вторгнення. В умовах війни практичні заняття були скасовані, і вже згодом Назарій неодноразово думав, що з практичними виїздами старт роботи був би легшим. Проте він сумлінно навчався та з успіхом освоїв теоретичну частину.
На фінішній прямій навчання в проєкті йому запропонували спробувати себе в ролі слюсаря КВПтаА на елеваторі при Старокостянтинівському ОЕЗ. Назарій погодився, і у жовтні 2022 року розпочав роботу.
«Старт був важкий, дуже давалась в знаки відсутність практики. Дуже переживав, що через недосвідченість не пройду випробувального терміну. Але завдяки допомозі інженерів КВПтаА та місцевих робітників, я подолав ці страхи, накопичив досвід, і вже 16 травня 2023 року став частиною команди СтОЕЗ», — розповідає Назарій.
Під час роботи він продовжив поглиблювати знання. Почав вивчати завод, його PI&D та електричні схеми. Помітивши деякі неточності, Назарій вирішив зробити велику таблицю з усіма датчиками та іншою потрібною інформацією. Його ініціативу помітило керівництво, і молодого спеціаліста взяли на замітку як потенційного інженера-метролога, адже ця посада потребує точності при складанні таблиць. Хлопець виправдав очікування: пройшов підготовку та довів, що може займати цю посаду.
«Мені й самому було цікаво, чи стану я інженером, чи зможу, чи дам ради? Тому те, що я зараз інженер — це як відповідь самому собі, що так, став, зміг, дав ради», – підсумовує Назарій.