Open Agro School: сучасний погляд на агротехсектор для школярів

Краще майбутнє для дітей — бажання всіх батьків. І це майбутнє часто пов’язане з вибором професії. Куди направити доньку чи сина? Яка галузь перспективна? Яка освіта потрібна, що після випуску можна було легко знайти стабільну і добре оплачувану роботу? IT, менеджмент — перспективні напрямки, проте конкуренція на вступ у ЗВО, а потім і на вакансії у цих нішах дуже висока.

Які ж альтернативи? Одна з них — сучасний агротехсектор. Він активно розвивається і оновлюється, завдяки чому зберігається високий попит на спеціалістів. Компанія Kernel ініціювала проєкт Open Agro School, завдяки якому майбутні випускники можуть дізнатись більше про напрямки й перспективи професійного розвитку в цій сфері.

open-agro-school
open-agro-school2

Чи може робота в агротехсекторі конкурувати з IT?

Сільське господарство сьогодні — це високотехнологічна галузь, що активно використовує новітні технології: автоматизоване обладнання, агродрони, Big Data Analytics, штучний інтелект. Сучасні агро-тех підприємства потребують кваліфікованих інженерів та робітників, які розуміються на інноваційних рішеннях, готові розширювати свої знання та працювати з надсучасними рішеннями. Попит на них дуже високий, завжди є перспективи кар’єрного зростання, а заробітна плата легко конкурує з багатьма більш популярними у суспільстві професіями.

Агротех — це галузь з великим потенціалом. Хоча технології надають нові можливості, основа успіху — це глибоке розуміння сільського господарства. Тому інженери та агрономи, які володіють IT-компетенціями, можуть розробляти інноваційні рішення, адаптовані до потреб аграрного сектору.

Що таке Open Agro School?

Це проєкт, який у 2024 році почався з курсу «Агросфера» для учнів 10-11 класів шкіл, розташованих у Черкаській, Хмельницькій та Кіровоградській областях. Його за ініціативи компанії Kernel та за підтримки USAID створили експерти громадської організації «СвітОсвіт». Підготовлені викладачі розповідають школярам про сучасний агротехсектор та можливості самореалізації у ньому.

Мета освітньої програми — змінити стереотипи молоді щодо аграрного сектору ще на рівні шкільної освіти: показати, що ця галузь перспективна і дозволяє побудувати гарну кар’єру на підприємствах реального сектору економіки.

Для кого цей курс?

Програма створена для громад, які мають потужний потенціал в агро-тех секторі. Ми чекаємо заявки від:ф

Представників шкіл

Ми підготуємо одного чи кількох педагогів до викладання курсу: забезпечимо всіма необхідними матеріалами, консультаціями та супроводом.

Активних батьківських спільнот

Готові об’єктивно показати вашим дітям перспективи професійного зростання у сучасній сільськогосподарській галузі.

Представників об’єднаних територіальних громад

Прагнемо популяризувати роботу в агро-тех секторі, розв’язати проблему нестачі кваліфікованих кадрів, розвіяти міфи.

Автори курсу

Програму протягом шести років створювали експерти аграрного бізнесу, міжнародні партнери від проєкту USAID, методологи загальної середньої освіти (ГО «СвітОсвіт»), та вчителі-практики. Спеціалісти створили навчальні програми для старшої школи (10-11 класи) та базової освіти (8-9 класи), навчальний посібник «Агросфера» у двох частинах для учнів 10, 11 класів, а також методичні посібники для вчителів з детальними розробками занять курсу. Усі матеріали отримали гриф Міносвіти «Схвалено для використання в освітньому процесі».

open-agro-school3

Долучайтесь до проєкту!

Мрієте про якісну профорієнтацію дітей? Хочете показати їм якомога більше перспективних напрямків розвитку? Ви можете доєднатись до ініціативи. Заповніть заявку для підготовки вчителів для викладання курсу «Агросфера» і дізнайтесь більше про цей проєкт.

Подати заявку