Євгеніє, зараз у вас дуже насичене життя, а з чого усе розпочалося?
Після закінчення Інституту підприємництва «Стратегія» я залишилася працювати асистентом кафедри економічної кібернетики. Моєю першою викладацькою місією стало занурення студентів у всесвіт інформаційних систем. Потім розпочалися пошуки себе і спроби побудувати професійну кар’єру у великих компаніях. На цьому етапі я зрозуміла, що значна кількість співробітників з різних рівнів ускладнюють собі життя через невміння користуватися цифровими інструментами. Мені ж приносять задоволення дві речі – пізнання нового і відчуття, коли ти приносиш людям користь і полегшуєш їхнє життя. Так з’явилася ідея проведення навчань із роботи в Microsoft Excel, далі – авторський курс «Бізнес-аналіз».
Коли побачила оголошення про набір в Інститут Внутрішніх Тренерів, зрозуміла, що настав час зробити свій внесок в безперервне вдосконалення компанії. Сказала собі: «Якщо ти можеш надихнути людей на самовдосконалення – просто зроби це!». Оскільки обрана компетенція базується на методології lean, а відповідної освіти у мене не було, подала заявку на навчання у Lean Institute Ukraine.
Як вам вдається ефективно поєднувати поточну роботу з діяльністю тренера?
В умовах мультизадачності потрібно мислити проактивно і розставляти правильно пріоритети. Так, спершу було важко. З одного боку – наради з директором, вирішення важливих робочих питань, впровадження автоматизованих систем. З іншого – підготовка тренерів, яка вимагала максимального залучення в процес. Легше стало тоді, коли мене затвердили в компетенції «Безперервне вдосконалення» і розпочалися тренінги. Енергія, яку ти отримуєш від слухачів, з надлишком компенсує усі витрачені на підготовку ресурси. Звичайно, це додаткове навантаження, але якщо ви горите справою, то час завжди знайдеться. Відчуваєте внутрішню мотивацію, маєте здоровий блиск в очах і бажання постійно розвиватися – welcome до нас!
Поділіться тренерськими лайфхаками.
Я застосовую техніки lean в роботі, а потім ділюся результатами з колегами під час тренінгів. Приміром, дивіться, ось тут ефективність з 30% зросла до 100%. Як? Усе тому, що ми автоматизували цей процес. Власний досвід – найкращий приклад. За такою схемою передала знання вже понад сотні співробітників компанії. Людям «заходить», вони надихаються на зміни, а для мене це – супердосягнення.
Як справляєтеся з непередбачуваними ситуаціями, яких на тренінгах, як у житті, не уникнути?
Для їх вирішення у мене два правила: завжди зберігати спокій і переводити «інциденти» на жарт. Головне – зберігати заданий темп. Навіть коли доводиться вдосконалювати програму в ході навчання. Настрій тренера передається слухачам, а працювати продуктивно набагато краще в комфортній для усіх атмосфері.
Цікаво, де ви черпаєте силу, енергію і мотивацію?
Найперше, що мене рятує – це спорт. Свій дзен віднайшла на заняттях йогою. Наступний момент – правильне харчування. Не пропагую, але веду до того, що ментальним здоров’ям також потрібно займатися. І найважливіший фактор успіху – підтримка чоловіка. Він бачить мене щасливою у самореалізації, щиро радіє і захоплюється. Це дуже додає сил!
Ким мріяли стати в дитинстві: не повірите, вчителькою.
Істота, з якою асоціюєте роботу тренера: індуїстський бог Шива, наділений кількома парами рук.
У який колір ви б пофарбували «свою» компетенцію? Бірюзовий. Через аналогію з організаціями майбутнього, які демонструють найвищий пілотаж в управлінні бізнесом.