Чи це ваш перший досвід у тренерстві?
Ні, далеко не перший. Коли я працював начальником лабораторії, то проводив навчання для новачків, вводив їх у робочий процес, а ще викладав hard skills з технології зберігання для наших старших майстрів. Але у ролі внутрішнього тренера Kernel я вперше проводив тренінги online. І це був ще той виклик! Я прагнув створити практичний та наочний тренінг навіть за таких складних умов, коли учасники знаходяться не в одній аудиторії, а сидять за комп’ютерами, всі окремо. Та ми знайшли online-інструменти і з задачею впоралися!
Чому ви обрали компетенцію «Безперервне покращення»?
Ця методологія для мене не нова – ми вже впровадили її у своїх лабораторіях, а навчання приводила Марина Баглай. Ми з нею багато спілкувалися і розділяємо одну філософію. Коли я особисто проводив реконструкцію лабораторії, то розмістив обладнання так, щоб усе було під руками і виконання роботи потребувало мінімальної кількості рухів. І я вважаю, що кожен може так зробити. Працювати у комфорті, із радістю щодня приходити на робоче місце і досягати своїх цілей без додаткових ресурсів та великих інвестицій. І це те, що ми можемо зробити самі. Наприклад, у лабораторіях, де все обладнання правильно розташоване, зафіксоване, стандартизоване, неозброєним оком видно чистоту і порядок. У такому просторі приємно навіть просто знаходитися, а працювати і давати життя новим ідеям – і поготів!
А які свої якості ви вважаєте найголовнішими у роботі тренера? На що спираєтесь, коли ви викладаєте?
Нащо я спираюсь? На те, що мені подобається викладати. Люблю публічні виступи. Коли я володію корисною інформацією, мені не хочеться тримати її у собі. Хочу нею ділитись, і це у мене ще зі студентських років. Тоді я ще хотів виступати на сцені, грати на гітарі та співати.
Крім того, я вважаю, що немає кращого способу дізнатися щось нове, ніж навчити цьому інших. При підготовці до тренінгів ти постійно заглиблюєшся в інформацію, дізнаєшся багато нового, повторюєш старе. Мозок знаходиться в тонусі. Якщо хочеш щось вивчити досконало, організуй комусь тренінг на цю тему!
Ще моя сильна сторона – я практик. Я наводжу приклади про те, що ми дійсно впровадили у себе на елеваторах.
Як ви знаходите час на підготовку до тренінгу у вашій поточній роботі? Як вибудовуєте тайм-менеджмент?
Коли є мета, то процес іде. До того ж, мене підтримують колеги: коли я проводжу тренінг чи готуюся до нього, ніхто мене не відволікає з інших питань. Також мене надихає те, що й інші тренери з нашого колективу захоплені цим процесом. Наприклад, мене дуже мотивує Сергій Тименко. І коли я бачу, що навіть керівники – люди, у яких дуже багато роботи, – знаходять час для підготовки і проведення тренінгів, то відчуваю упевненість, що і я впораюся.
Поділіться власними лайфхаками, як робити тренінг цікавим.
По-перше, посміхатися і побільше. А по можливості, навіть жартувати. По-друге, розбавляти інформацію практичними прикладами. Коли ти вмикаєш відео, демонструєш презентації, фото наших лабораторій, то слухачі краще сприймають інформацію. Вона стає живою. А ще важливо отримувати живий зворотний зв’язок.
Як тренерська робота змінила ваше життя?
Життя набуло нових фарб. Коли ти готуєшся до тренінгів, то розвиваєш своє мовлення, постійно шукаєш якусь нову інформацію, вчишся краще висловлювати свої думки, навіть жестикуляція стає колоритнішою. А ще – я вже не можу сказати, що в мене є робоча рутина. Мені слово «рутина» взагалі більше не підходить. Щодня з’являються нові цікаві задачі, ми беремося за нові виклики. Паралельно я готуюсь до навчання в агроуніверситеті та проведення внутрішніх аудитів, розробляю екскурсії. І все це щоразу збагачує роботу, вона стає неймовірно цікавою.
Що б ви порадили колегам, які відчувають потенціал до тренерства, але ще не наважилися спробувати?
Найважче – це почати. Далі все піде як треба. Варто наважитися зробити цей перший крок. Я вважаю, що у кожній людині є потенціал тренера. У кожного фахівця, особливо – у працівників Kernel. Тож рухаєтеся вперед, це зміни на краще.
Яку супер здібність ви обрали б, якби була така можливість? Ще з малого мріяв літати.
Ким ви хотіли стати у дитинстві? Директором великого підприємства. Я так і говорив дорослим, коли мене про це питали – і вони дивувалися.
Однією фразою запросить колег на свій тренінг. «Хочете, щоб робота була у кайф? Приходьте до мене на тренінг!»