Чи це ваш перший досвід у тренерстві?
Подібний досвід у мене вже був. По-перше, у студентські роки я займався соціальною роботою: ми проводили програми для школярів. А по-друге, у компанії Kernel я впроваджую автоматизовані системи і постійно навчаю людей користуватися новими технологіями, розповідаю про програми, про бізнес-процеси, які в них є.
Із якими труднощами ви зустрілися на тренерському шляху цього разу?
Звичайно, було трохи складно, адже ми готувалися до виступів офлайн, але ситуація у світі внесла свої корективи, і ми викладаємо онлайн. Хоча, можливо, під час онлайн-тренінгів мені було трохи простіше, ніж іншим тренерам, адже завдяки своїй професії я мав досвід, як користуватися програмами для проведення прямих ефірів. Тож вдалось досить швидко адаптуватися до нових умов.
На початку мене найбільше турбувало, наскільки глибоко я знаю матеріал. Ні для кого не секрет: щоб вільно почуватися перед публікою, потрібно добре володіти темою, яку викладаєш. Під час перших виступів я хвилювався, і деякі моменти просто вилітали із голови, лише потім їх згадував. Але кілька спроб – і я почав впевненіше викладати та пам’ятати усі важливі нюанси.
Як вам вдається поєднувати поточну роботу із тренерською діяльністю?
Це, мабуть, найбільша складність, адже потрібно не лише проводити тренінги, а й готуватися до них, і це потребує багато часу. Я вмикаю всі свої навички із тайм-менеджменту, тимчасово делегую задачі, проявляю гнучкість, адаптуюся до таких умов.
Чи може навчання не бути нудним? Поділіться власними лайфхаками залучення слухачів до освітнього процесу.
З досвіду роботи з аудиторією знаю, що слухачам завжди цікаві відеоматеріали, тож я додаю їх до кожного свого виступу. До того ж сам формат тренінгу передбачає практичні заняття, що теж зацікавлює слухачів. Кожному хочеться застосувати на практиці засвоєні знання. Щоб спільно взаємодіяти, ми використовуємо дошку Miro. Це вебресурс, де у кожного із слухачів є свій робочий стіл з матеріалами для практичних занять. Таким чином кожен виконує вправи та закріплює вивчений курс.
Що дає енергію, сили та натхнення на роботу тренером?
Мене дуже підтримує мій напарник Іван Каришев, із яким ми проводимо тренінги. Він мені не просто допомагає та підставляє своє плече у складні моменти – завдяки Іванові я, попри всі складності, не втратив цікавості до тренерської діяльності. Ціную нашу робочу взаємодію!
Також тішать позитивні відгуки, які щоразу приходять після тренінгів. Та й навіть під час тренінгу приємно послухати колег, дізнатися їхні погляди як професіоналів на кожне питання, цікаві їхні думки під час жвавого обговорення. А ще приємно поділитися своєю експертизою із людьми, які у цьому зацікавлені та прагнуть дізнатися щось нове.
Розкажіть про ваш ідеальний відпочинок. Що допомагає перезавантажитися на сто відсотків?
Спорт, здоровий сон, спілкування із людьми на теми, які не стосуються роботи. І тиша – послухати її може бути також приємно та корисно.
На який із навчальних курсів ви б сходили у ролі слухача? Чому?
Таких курсів багато. У нас на Kernel Hub є безліч навчальних програм – від порад, яку художню літературу прочитати, до «прокачки» професійних навичок та soft skills. Наприклад, нещодавно мені прийшов email із анонсом курсу «Технологія виробництва олії». Ми працюємо «навколо» цієї теми, а саму технологію до кінця не знаємо та не розуміємо. Я з великим задоволенням ознайомлюся з усіма деталями напрямку – від вирощування насіння на полі до наливання олії на сковорідку на кухні.
Що б ви могли порадити своїм колегам, які теж відчувають потенціал до тренерства, але ще не наважуються спробувати себе у цій ролі?
Пробуйте та робіть! Якщо ви відчуваєте потенціал, Kernel заохочує до того, щоб ви застосовували усі свої приховані таланти. Я вважаю, що ентузіазм – це найголовніше. Усе інше можна здобути із досвідом.
Яку суперздібність обрали б, якби випала така можливість? Добре висипатися та завжди зранку бути бадьорим.
Якби ви були художником, у який колір пофарбували б компетенцію, яку тренуєте? У зелений – це корпоративний колір Kernel, а у нашій компанії цінується екологічність процесів, ми завжди шукаємо найкращі рішення та їх використовуємо.
Однією фразою запросіть колег на свій тренінг. «Приходьте! Буде цікаво!»