Це ваш перший досвід роботи як тренера? Що було найскладнішим на шляху до викладацької діяльності?
Так, це перший мій досвід роботи тренером. Перші публічні виступи залишилися у юності, тож це був грандіозний виклик собі. Я знала, що мені доведеться розвинути дуже багато нових навичок, однак, відчувала, що «Хочу та буду!», тому і наважилася. Звичайно, на першому онлайн-тренінгу було складно і страшно. Мене дуже підтримала моя напарниця Алла Мартус. У складні моменти вона підставляла своє плече або розряджала атмосферу гумором. Та і аудиторія була дружня та чуйна – мені здалося, що вони не помічали жодних недоліків.
Як ви вважаєте, яка ваша якість – найцінніша у роботі тренером?
Я люблю людей, бачу у них позитив та зичу їм добра. Хочу допомогти та навчити. Вважаю, що це стало основою для тих здібностей, які я розвинула в Інституті внутрішніх тренерів.
Чому ви обрали саме «Готовність до змін»?
Коли постав вибір, я навіть не задумувалася. Вважаю, що компетенцію «Готовність до змін» можна поставити на перше місце. Якщо людина готова змінюватися, вона може легко опанувати інші компетенції: відповідальність, стратегічне мислення тощо. Вона знає, з чого почати, як правильно підготуватися до нового етапу розвитку, як правильно перелаштуватися. Я сама не люблю стояти на місці. До того ж світ так швидко змінюється, що не хочеться втратити спільну мову із молодим поколінням та застрягнути десь у минулому. Хочеться йти у ногу з часом.
Розкажіть про найяскравішу зміну на вашому кар’єрному шляху.
Це було дуже давно. Я прийшла працювати на завод начальником зміни. І одного разу мені запропонували перейти у відділ персоналу (тоді ще – відділ кадрів). Це було так несподівано! Я звикла працювати із технологіями, а тут все обертається навколо людей. Різниця була відчутною, але я вважаю, що життя дає людині великий шанс, після якого все круто змінюється. І якщо пропустити його, будеш жалкувати. Тож я скористалася нагодою і не пошкодувала!
У кожного тренера є свої секрети підготовки – поділіться, як ви налаштовуєтеся на виступ перед аудиторією.
Коли я готуюся до тренінгу, то розповідаю матеріал своїм… домашнім улюбленцям. У мене вдома є кіт та кішка – це два мої найперші слухачі. Вони мене підтримують: сідають і уважно дивляться. Не знаю, про що вони думають, але погляд у них такий розумний 🙂
Де ви черпаєте сили та мотивацію на роботу тренером?
Скрізь 🙂 Коли стомлююся, йду прогулятися надворі. Якщо повернутися до теми моєї компетенції, природа теж постійно змінюється. За цим цікаво спостерігати. Це розслабляє та відволікає мене від усіх тривог, і сили раптом повертаються. Також я люблю згадувати місця, де мені було тепло та добре. Наприклад, згадую, де я жила, де була у бабусі у селі, де вчилася кататися на велосипеді. Ідеально взагалі туди подумки повертатися час від часу, щоб перезавантажуватися завдяки найніжнішим спогадам.
Що б ви порадили колегам, які відчувають потенціал до тренерства, але сумніваються?
Скористуйтеся цією нагодою! Адже вона у житті також не часто випадає. Деякі люди проходять величезний шлях до тренерства, а у Kernel ви отримаєте все і одразу. Вам дадуть увесь методичний матеріал, дізнаєтеся, як поводитися перед аудиторією та зустрінетеся із зацікавленими слухачами. Це дорогого варте! Зробіть цей перший крок.
Ким ви мріяли бути у дитинстві? Ветеринаром.
Із якою живою істотою ви б порівняли роботу тренера? Із добрим павучком, який своїми невидимими ниточками-навичками намагається дотягнутися до кожного слухача, щоб кожному з них донести нові знання.
Однією фразою запросіть колег на ваш тренінг. Не стійте на місці та не озирайтеся у минуле! Приходьте на тренінг, щоб навчитися долати, перестрибувати та лишати позаду всі перешкоди на своєму шляху.