Павло, це ваш перший тренерський досвід?
У ролі тренера я вперше, і цей досвід цікавий та захопливий. Хочу висловити величезну подяку Kernel за програму Інститут Внутрішніх Тренерів – за нові виклики та можливості, які компанія нам надала. Коли я дізнався про набір тренерів, одразу подав резюме, бо не хотів проґавити цей шанс. Мені було дуже цікаво, адже упевнений, що навички роботи з аудиторією можуть знадобитися у майбутньому.
Чому ви обрали саме компетенцію «Співробітництво»?
Загалом мене цікавили усі компетенції, але обрав саме цю, бо вважаю її актуальною для всіх сфер життя. Адже співробітництво допомагає побудувати відмінну комунікацію із людьми, які тебе оточують.
Які особисті якості допомогли вам стати внутрішнім тренером?
Я відкритий до нового. Якщо з’являється щось цікаве, намагаюся у цьому взяти участь. Також мені допомагає сумлінна підготовка до тренінгів – коли добре знаю матеріал, то впевнено та спокійно себе почуваю, і цей настрій передається аудиторії навіть через екран під час онлайн-тренінгу. Ще велику роль відіграє позитивний настрій. Тому налаштовуюсь на позитивну хвилю як на тренінгах, так і в роботі та житті.
Що для вас важче – навчати або навчатися?
Скажу більше: коли я викладаю тренінг, одночасно і сам навчаюся – це виходить природно та невимушено. Адже серед моїх слухачів – спеціалісти Kernel різного рівня. І коли йде розбір кейсів, жваве обговорення, обмін думками, вони озвучують дуже цінні ідеї, до яких я обов’язково прислухаюся. У кожного з учасників роки безцінного досвіду за плечима і є чим поділитися один із одним.
Де ви черпаєте сили, енергію та мотивацію для роботи тренером?
Кожний новий тренінг – як захоплива пригода. Якась додаткова мотивація мені не потрібна. Це можливість переключитися та зробити щось нове – і мені це подобається.
За якими показниками ви бачите, що мета вашого тренінгу досягнена?
Наше навчання складається із двох частин: це опанування теоретичного матеріалу, а також розбір «живих» кейсів. Коли я бачу, що слухачі активно долучаються до обговорення ситуацій, висловлюють свої думки, дають практичні поради, згадують інструменти, які ми проходили у теорії, – розумію, що тренінг вдався.
Розкажіть про момент у вашій кар’єрі, який ви вважаєте переломним.
Мабуть, коли я переходив у сферу енергоменеджменту. Я побоювався, адже це була нова для мене галузь, хвилювався, чи впораюся… Але завдяки підтримці і порадам мого керівника Івана Олексійовича Бобошка у мене все вийшло. Скажу чесно, мені робота приносить реальне задоволення. Щодня радію, що потрапив до компанії крутих профі. Бачите, не просто так я обрав компетенцію «Співробітництво», – я точно знаю, як важливо вміти співпрацювати для успіху кожного з нас.
А який відпочинок ви любите? Що допомагає вам перезавантажитися на 100%?
У першу чергу інтенсивні фізичні тренування – силові вправи, футбол, велосипед тощо. Приємна втома від спортивних навантажень повністю «відключає» напружений розум, і я спокійно засинаю, а зранку прокидаюся з чудовим самопочуттям і у тілі, і у думках.
Що тренерська діяльність змінила у вашому світогляді?
У мене змінився підхід до роботи. Я більш об’ємно сприймаю складні ситуації і можу підійти до проблеми із різних боків.
Що б ви порадили своїм колегам, які відчувають у собі потенціал до тренерства, але ще не наважуються подати заявку на участь?
Не варто сумніватися! Якщо ви захочете стати тренером, в Інституті Внутрішніх Тренерів отримаєте колосальну підтримку на всіх етапах навчання, вас проведуть за руку до вашої мети – і ви обов’язково станете профі!
Яку суперздібність обрали б, якби випала така можливість? Літати – цікаво відчути свободу.
Ким мріяли стати, коли виростите? Спортсменом, захоплювався єдиноборствами.
З якою живою істотою ви асоціюєте роботу тренера?
Тренера із компетенції «Співробітництво» я порівняв би із горбатими китами. Взагалі вони одинаки, але порівняно недавно зрозуміли, що така стратегія неефективна для виживання, та навчилися полювати групами. Вони активно взаємодіють один із одним, щоб ловити сардини, – плавають навколо їх зграї, видихають бульбашки і таким чином маскуються. А потім підпливають зверху та ковтають улов усією зграєю.