Вид спорту: біг, велоспорт
10 років зі спортом
Спортивний рекорд: біг – 42,22 км, проїхав на велосипеді – 170,83 км
Коли ви почали займатися спортом і як це було?
В дитинстві мені, певно, не вистачало велосипеда. Придбав і почав їздити уже в дорослому віці. Мені сподобалося, захотів перейти на новий рівень і прокачатися до участі в змаганнях. Але потрібно розуміти, що велоспорт потребує багато часу та чималих зусиль. Іноді тренування може доходити до 4-5 годин, включаючи підготовку себе та велосипеда. Натомість біг суттєво економить час. В середньому вистачає півторагодинної пробіжки без додаткових маніпуляцій. До того ж, це суміжні види спорту. Тож я займався паралельно, згодом підключив тренування в спортзалі. Поєднання різних типів тренувань з часом стало для мене системою.
Який ритм життя у вас сьогодні? Скільки тренувань на тиждень?
Ритм — стабільно насичений 🙂 Вранці або ввечері 5 разів у тиждень я займаюся outdoor-тренуваннями: тричі — бігаю по 13-15-20 км, двічі — влаштовую велозаїзди на дистанцію близько 50 км. Зосереджуюся на тренуванні швидкості, вона важлива в будь-яких змаганнях. Також після роботи 2-3 рази в тиждень займаюся в спортзалі.
Що найважче при такому інтенсивному графіку тренувань?
Ти не завжди прокидаєшся радісним і з посмішкою йдеш займатися спортом. Встати о 4:00 важко, потрібно докласти зусиль. Вийти з дому на забіг або заїзд, коли на вулиці дощ чи сніг, також не просто. Але ти виходиш незважаючи ні на що. І в процесі отримуєш заряд гарного настрою на увесь день.
Що мотивує вас вести такий активний спосіб життя?
Сидяча робота — я багато часу працюю за компʼютером. Спина в офісному кріслі болить не від віку, а від того, що ми не користуємося цими мʼязами. Тому після роботи я йду в спортзал і після інтенсивного тренування можу ще поїхати додому по кільцевій дорозі. Зате приїжджаю додому зі свіжою головою без розумового напруження.
Які у вас спортивні цілі? Поділіться особистими рекордами.
Пробігти марафон — такою була одна з моїх останніх довгострокових цілей. Своє 34-річчя я відсвяткував забігом на 34 км. І вже за місяць досяг цілі — подолав 42 км. У вересні хочу пробігти 10 км за 4 хв. 30 с. Поступово готуюся, ставлю проміжні цілі. Не забуваю про відновлення і здоровий сон. Що далі? Можливо, 55 км. Побачимо.
Чого навчає спорт: приймати виклики чи зберігати стійкість у кризових ситуаціях?
Усього. Пробігти вранці 40 км — це виклик. Якщо ви приймаєте його, то решта дня проходить легко й невимушено. Чи може щось бути важчим за 4 години бігу? Також спорт допомагає підтримувати ментальне здоровʼя, відволікає від негативних думок і рятує від стресу. Це не просто слова — 27 лютого 2022 року я за графіком катався на велосипеді, попри те, що 24 лютого почалася війна.
Ваші рекомендації тим, хто планує почати займатися спортом. Чи потрібно до цього готуватися і як мотивувати себе?
Треба усвідомити одне — не обовʼязково бути майстром спорту чи олімпійським чемпіоном, щоб вийти вранці на пробіжку або прокласти веломаршрут. Робіть це для себе і свого здоровʼя. Дотримуйтеся правила навантаження — не більше +10%. З власного досвіду — правильно підберіть одяг і взуття, щоб менше впливало на суглоби.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: Андрій Оністрат (Банкір, що біжить)
Улюблений спортивний бренд: Asics
Мотиваційна музика тренувань: Біг — це можливість побути наодинці з собою і відчути себе. Тому, а також з міркувань безпеки, я не бігаю в навушниках. Музику слухаю лише під час тренувань у спортзалі. У моєму плейлисті немає жорстких треків, перевагу віддаю спокійній музиці.
ТОП-5 треків для заняття спортом