Кернел демонструє максимальний ріст в усіх напрямках діяльності. 2019 маркетинговий рік компанія закінчила з рекордними фінансовими показниками. Виручка Кернел зросла на 66%, склавши $3,9 млрд, EBITDA збільшилася до $346 млн (+55%), а чистий прибуток – до $189 млн, що у 3,6 рази більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Основні показники звіту про прибутки
«2019 фінансовий рік став роком великих досягнень. Сьогодні Кернел є беззаперечним чемпіоном за обсягами експорту зерна з України і випереджає численних міжнародних та національних конкурентів. Сегмент Агробізнес отримав рекордний урожай зернових, а придбання залізничних вагонів-зерновозів розширило наші логістичні потужності та можливості забезпечення поставок зерна. Ми подолали важливі етапи в напрямку реалізації нашої Стратегії-2021», – коментує Євген Осипов, Генеральний директор Кернел.«Ми цілком поділяємо принципи UNIC і пишаємось тим, що приєдналися до цієї організації. Це – відмінна платформа для просування ідеї відповідального бізнесу та впровадження стандартів доброчесності, задекларованих світовими практиками. Беручи активну участь в діяльності та популяризації принципів Мережі, бізнес отримує низку переваг: поліпшується ділова репутація, зростає конкурентоздатність, покращується якісний рівень відносин з партнерами, підтверджуються високі стандарти підприємницької діяльності. Ми прагнемо бути кращими у своїй справі, тому вступ до UNIC розглядаємо не як данину моді чи звичайну формальність, а як унікальну можливість вдосконалити свою діяльність в рамках добропорядності і чесності», – коментує Олена Дубовська.
Незважаючи на позитивні результати аудиту і тенденцію до зниження кількості зловживань у минулому маркетинговому році, в Кернел продовжують контролювати відносини як всередині Компанії, так і з контрагентами на предмет потенційних корупційних ризиків. Будь-який успіх – у системності.
Усі бізнес-напрямки Кернел досягли найбільших об’ємів виробництва й переробки у 2018 – 2019 МР. Рекордний показник EBITDA – $182 млн, згенерував сегмент «Агробізнес», ставши флагманом серед усіх бізнесів компанії.
Основні показники операційної діяльності. Агробізнес
«Дивізіон Агробізнес отримав найвищий за весь період діяльності урожай основних культур – 3,3 млн тонн. Насамперед завдяки високій урожайності пізніх культур, що була зумовлена сприятливими погодними умовами, впровадженням сучасних технологій і підвищенням продуктивності, оперативним та успішним процесом інтеграції підприємств, придбаних у 2017 році. Більше ніж удвічі зріс і показник EBITDA на гектар – до $344», – розповідає Ігор Чикін, Директор Агробізнесу Кернел.
В сегменті «Соняшникова олія» компанія продовжує утримувати лідерство з 15% часткою світового експорту. У 2019 МР олійноекстракційні заводи Кернел переробили рекордні для компанії обсяги насіння соняшника – 3,2 млн тонн. Відповідно обсяги реалізації олії теж досягли найвищих показників – понад 1,6 млн тонн. Загальний показник EBITDA сегмента збільшився на 42% – до $109 млн.
Основні показники операційної діяльності. Соняшникова олія
«Ми зробили акцент не стільки на зміні географії експортних поставок, скільки на переході від FOB продажів, де Кернел традиційно закривав більше половини всього попиту з боку мультинаціональних трейдерів, скільки на управлінні ланцюгом поставок від поля до кінцевого імпортера. Також значну роль у просуванні нашого експорту соняшникової олії на світових ринках відіграє міжнародна трейдингова компанія AVERE, що входить в групу компаній Кернел. Важливо, що свою торговельну діяльність AVERE підкріплює професійним, глибоким аналізом світових ринків. Розуміння ринкових процесів і трендів дає можливість швидко реагувати на постійно мінливі умови і залишатися ефективними», – пояснює Андрій Паладій, Головний трейдер олії та шроту Кернел.
У 2018 – 2019 маркетинговому році Кернел досяг рекордних для компанії та країни показників і в сегменті «Експорт зернових та інфраструктура», експортувавши 6,1 млн тонн зернових. Такий обсяг аграрної продукції на зовнішні ринки не постачала ще жодна компанія в Україні. В результаті загальний показник EBIDTA сегмента збільшився на $5 млн у порівнянні з аналогічним показником минулого року – до $106 млн.
Основні показники операційної діяльності. Експорт зернових та інфраструктура
«Експортному росту зернових сприяли кілька факторів. По-перше, інфраструктурний. Ми розширили власні портові потужності і сьогодні продовжуємо їх збільшувати за рахунок будівництва сучасного Трансгрейнтермінала в порту Чорноморськ. Також ми посилили співпрацю з найбільшим в Україні терміналом «ТІС» – обсяг перевалки через нього склали близько 2 млн тонн. По-друге, логістичний фактор. Формування всередині компанії власного вагонного парку дозволило нам підвищити оборотність наших елеваторів і портового термінала за рахунок своєчасної логістики. Інтенсифікації експорту сприяли рекордна врожайність і валовий збір пізніх культур, також підвищений попит на кукурудзу з боку країн Європейського Союзу», – коментує Оксана Карабін, Керівник відділу трейдингу зерна.
Серед стратегічних планів Кернел на 2019/2020 МР – експортувати 8 млн тонн зернових. Відповідно до прогнозів, потужним новий сезон стане й для сегмента «Виробництво соняшникової олії». Урожай соняшнику в Україні очікується на рівні 15,2 млн тонн, при цьому ціни на олію зараз вищі, ніж торік. Це має сприяти підвищенню прибутковості з рекордними обсягами переробки насіння соняшника – 3,3 млн тонн, запланованих на 2020 МР.
Щодо реалізації інвестиційної програми, у новому маркетинговому році Кернел спрямує близько $300 млн на розвиток та будівництво активів. Так, до початку 2020 року планується запуск другої черги нового експортного термінала Кернел в порту Чорноморськ, за рахунок чого загальні річні потужності компанії перевалки зерна зростуть на 4 млн тонн. Крім того, на олійноекстракційних заводах продовжується введення в експлуатацію потужностей з виробництва зеленої енергії та будівництво нового сучасного олійноекстракційного заводу на Хмельниччині. Запуск Старокостянтинівського ОЕЗ відбудеться на початку весни 2021 року.