Серед спортсменів існує твердження, що команда рухається зі швидкістю свого найповільнішого гравця. Щоб утримувати лідерські позиції чи здобувати нові перемоги, чемпіонам потрібно багато тренуватися, відточуючи до майстерності свої навички. Це характерно для будь-якої командної роботи, де загальний результат залежить від кожного.
Коли співробітники зацікавлені в професійному рості та підвищенні ефективності, Kernel ініціює освітні проєкти, що дозволяють перетворити бажання в знання. Такою стала програма «Кадровий резерв», яка реалізовується в кількох структурних підрозділах. Чому співробітники для компанії – найбільша цінність? За допомогою яких ресурсів можна відкрити потенціал ефективності? Читайте далі.
Для більшості резервістів навчання досі триває, однак учасники проєкту від Департаменту закупівель олійних та зернових культур вже відсвяткували випускний. Загалом, цей підрозділ у Kernel має 9 представництв у різних регіонах країни. Унікальність структури доповнюється прозорою системою підпорядкування «менеджер – координатор – керівник». Для ефективної та злагодженої роботи час від часу повинен відбуватися апгрейд комунікацій.
За словами Олександра Головіна, Генерального директора компанії «Кернел-Трейд», Директора із закупівель зернових та олійних культур, вплив програми на підвищення продуктивності департаменту важко переоцінити.
«Досвід, який отримали резервісти в рамках програми, звісно, важливий. Але є в «Кадровому резерві» безцінний момент – можливість одразу застосовувати на практиці набуті знання. Цілий рік учасники інтенсивно навчалися і наполегливо працювали. За цей період ми не тільки утримали темпи ефективності, а й значно наростили об’єми закупівлі. Навчальний рік став роком рекордів для Kernel – компанія вперше експортувала 8 млн тонн зернових культур. 5,2 млн тонн продукції було закуплено в агровиробників саме спеціалістами нашого департаменту. На мою думку, це знакова подія».
Рік тому в першому етапі відбору програми «Кадровий резерв» взяли участь 72 менеджери та координатори закупівель. 21 співробітнику вдалося пройти відбір через Assessment Сenter і отримати підтримку менеджменту. Так для них розпочався абсолютно новий етап work-education життя. Під час навчання, яке, до речі, проходило без відриву від роботи, використовувалися абсолютно різні формати: тренінги, майстер-класи від внутрішніх експертів та залучених тренерів, онлайн-курси з обов’язковим виконанням домашнього завдання, Клуб переговорів. Комплексний підхід до навчальної програми дозволив розвивати soft та hard skills учасників одночасно.
Навчання резервістів до початку карантину проходило переважно у форматі офлайн
«З учасниками програми працювали внутрішні експерти та зовнішні тренери з найкращою репутацією на ринку освітніх послуг. До початку карантину формати були комбінованими, але з березня ми повністю перейшли в онлайн. Навіть не розцінювали це як виклик, адже дистанційне навчання – це плюс до персональної інтеграції в нову діджитал-реальність. Насамперед програма «Кадровий резерв» допомогла фахівцям отримати знання, які роблять їхню роботу ефективнішою: комунікації, побудова відносин в команді та з партнерами. Вони стали сильнішими не просто як фахівці із закупівель, а як майбутні управлінці. Отримані знання вони можуть конвертувати у власні результати та результати компанії. Адже приємним бонусом для кращих резервістів була можливість отримати нову посаду, стати на крок ближчими до професійної самореалізації. Троє випускників уже працюють на нових позиціях. Ми продовжуємо шукати зірок своєї справи всередині Kernel. Тих, у кого ідеальний збіг у цінностях з компанією, які безпосередньо працюють в системі та мотивовані в досягненні вищих результатів»
Карантинний онлайн став ефективною альтернативою традиційним форматам навчання
До фінального етапу програми та захисту проєктів дійшло 18 учасників, 8 з яких отримали дипломи з відзнакою.
В усіх подробицях навчального процесу найкраще орієнтуються випускники-резервісти Департаменту закупівель олійних та зернових культур. Вони поділилися з нами інсайтами та цікавим досвідом.
Захист дипломних проєктів
Відмінники програми – Максим Бездудний і Віталій Гармаш
«Ще до запуску програми «Кадровий резерв» я прийняв для себе рішення розвиватися, пробувати власні сили у нових завданнях, щоб рухатися вгору кар’єрними сходами. Після закінчення зрозумів, що вийшло не просто піднятися на наступний рівень, а перескочити принаймні дві сходинки. Раніше я організовував роботу підрозділу закупівель в Полтавському офісі, тепер – у Київському. Посадові обов’язки практично не змінилися, однак задачі тепер виконуються на зовсім іншому рівні. Крім того, з’явилися нові зони відповідальності. Для мене «Кадровий резерв» – це можливість для активних співробітників показати себе та чудова нагода для керівників помітити ініціативних працівників. Із навчальної програми хотів би виокремити підходи, що відкривають абсолютно інше бачення комунікацій в команді або з партнерами».
«Від мого «Кернел Шансу» до «Кадрового резерву» пройшло два роки. Від самого початку роботи в Kernel я продовжував працювати над підвищенням кваліфікації. Програма дуже в цьому допомогла, підсилила мене та додала впевненості. Суттєвим досвідом стала підготовка дипломної роботи. Учасникам запропонували обрати теми, актуальні для їхніх регіонів. Для себе я визначився з напрямком «Стратегічний розвиток та перспектива закупівлі продукції на умовах CPT/DAT». Ця механіка має великі перспективи і вже грає значну роль у збільшенні загальних обсягів експорту продукції. Якщо у 2018/19 році таким чином було закуплено 25 тис. тонн зернових, то у 2019/20 роках вже 49 тис. тонн. А всього за три місяці 2020/2021 – близько 50 тис. тонн. У прогнозах до кінця року і взагалі подвоєння цифри. Безумовно, програма «Кадровий резерв» допомогла мені поглибити знання та отримати новий досвід, з яким працювати стало значно легше».
«Координатор закупівель повинен бути наполегливим та цілеспрямованим, вміти залучати до процесів та новацій менеджерів, підштовхувати їх вперед до нових досягнень. Ці якості потрібно постійно прокачувати. Навчання за програмою «Кадровий резерв» – це як повернення в університет, тільки свідоме та продуктивне. Особисто я переглянув своє бачення та відношення до роботи. Почав дивитися ширше, оцінювати ситуації зі сторони. А супертренінг про вигорання на роботі від Олександра Олешко дав мені потужний заряд енергії. Зазвичай піднесені емоції від тренінгів проходять через тиждень, тут – навпаки. Поради та знання проектуються в особисте життя, а не тільки покращують роботу. Для підтримки балансу я навіть придбав велосипед, додавши до бігу велопрогулянки. Суть проста: якщо ти не рухаєшся в роботі чи особистих планах, то стоїш на місці. Так тебе можуть обійти, обігнати. Потрібно постійно рухатися вперед!».
Ще трохи і святкуватимемо наступний випускний 🙂 А поки що плануємо візит до студентів Департаменту інформаційних технологій.
«Саме співробітники розвивають компанію, а компанія допомагає їм прокачувати свої знання та вміння на шляху до нових результатів. Для цього ми виходимо за рамки типової «компанії-роботодавця», намагаючись стати не просто відповідальним роботодавцем для співробітників, а повноцінною платформою для всебічного розвитку особистостей. Лідерство, комунікації, безперервні вдосконалення, антикризовий менеджмент – сьогодні цими знаннями має володіти не тільки топ-менеджмент, а й мідл-менеджмент. Тому всередині Kernel постійно розширюється коло можливостей для кар’єрного росту та професійного розвитку.
Програма «Кадровий резерв» стала одним із унікальних навчальних проєктів, спрямованих на пошук проактивних співробітників. ЇЇ особливість не тільки в поєднанні різних методів та інструментів онлайн- та офлайн-навчання, а й у реалізації проєктів учасниками, проведенні професійних вебінарів та пошуку ідей на хакатоні. Наразі програма реалізовується у Департаменті закупівель олійних та зернових культур, Департаменті ІТ, Фінансовому департаменті та Дивізіоні Агробізнес. І це лише початок. Вже зараз після повного перезапуску Моделі компетенцій, оцінки співробітників і висування учасників до кадрового резерву ми отримали новий пул кандидатів для відбору до Програми розвитку талантів з усіх напрямків».