Суперліга – більше ніж конкурс. Це 48 команд, загартованих полем, 12 місяців безперервних агровипробувань і 5 групових раундів, що потребують від усіх учасників змагання максимальної концентрації на виробничих процесах. Шість найкращих мехзагонів агрокластерів отримують переможне звання, решта – поштовх до технологічних змін у майбутньому.
Агробізнес Kernel завершує черговий сезон натхненними результатами! Хто переміг у Суперлізі 2021? Чи був успішним цей агросезон для компанії? Фінальні результати, оцінка менеджменту та підсумок агровиробничого року – у нашому матеріалі.
Конкурсне змагання механізованих загонів складається з п’яти етапів. Перший – посівна. Тут зазначається виробіток, визначається ефективність роботи сівалок, а також польова схожість культур. Другий тур Суперліги присвячено озимим культурам, четвертий – просапним. Навіть найменша дія на земельній ділянці має свій KPI, який засвідчує, чи вдалося команді оминути ймовірну загрозу. За результати третього туру відповідають обприскувачі, точніше – вчасне підживлення і надійний захист рослин від бур’янів, шкідників та хвороб. Завершальний етап – оцінка digital-вмінь мехзагонів, яку вони демонструють впродовж сезону, користуючись унікальними агрозастосунками і програмним забезпеченням.
Якщо згадати механізовані загони на старті Суперліги і подивитися на агрокоманди сьогодні – різниця колосальна. Кожен сезон виводить нас на новий рівень продуктивності. Ефект не був би таким вражаючим, якби схема взаємодії не зазнавала трансформацій. Цього року ми поповнили парк техніки швидкісними сівалками, поглибили цифровізацію агровиробництва, прокачали професійні компетенції команд у міжсезоння. Мехзагони вже зараз самостійно модернізують техніку, корегують технологію, пропонують ідеї для збільшення врожайності. Щороку маємо результати, які перевершують очікування, і показники, над якими ще потрібно попрацювати. Але й ми не плануємо зупинятися на досягнутому.
Цікаво і приємно спостерігати, як разом із командами та їхніми результатами щоразу розвивається і сама СуперЛіга. Так, у цьому сезоні, крім 5 туру, ми додали додатковий бал за реалізовані ідеї з підвищення операційної ефективності протягом сезону – у напрямах технологій, процесів, вдосконалень. Саме це допомогло командам підвищити свій рейтинг, а деяким навіть вирватися у лідери змагання. Багато ідей запропонували і реалізували команди Західного, Харківського і Центрального кластерів, але безумовним рекордсменом за кількість рішень став Придніпровський кластер.
Переможці Суперліги 2021 – наші колеги. Ви можете працювати з ними на одному підприємстві або познайомилися, читаючи наші матеріали. Давайте дізнаємося, кому цього року підкорився аграрний Олімп.
Земельний банк Західного кластера обробляє найбільша кількість механізованих загонів – 17 команд. Сезон 2021 у статусі переможців завершують об’єднані спільною справою аграрії «Сільхоз Юнайтед». За мехзагоном закріплено 8,2 тис. га земель на Хмельниччині. Цього року команда під керівництвом капітана Вадима Галачинського успішно господарювала на полях, засіяних соняшником та кукурудзою. У підсумку отримали 0,93 бали за виконання технологічних операцій, які дозволили зайняти 1 місце.
Рік видався успішним. Окрім перемоги в Суперлізі ми стали чемпіонами регіонального управління за врожайністю соняшника. Цього всього могло б не бути, якби не відданість агросфері та загострене почуття відповідальності за спільний результат кожного члена моєї команди. У нас – агрономів, інженерів, механізаторів – різні функції на полі, але якісна розстановка гравців і закріплення на позиціях приносить максимальну результативність.
Для агрокластера Дружба-Нова 13 – щасливе число. Така кількість команд щорічно вступає у велику гру за сезонне лідерство. Цього разу перемогу здобув механізований загін «Терни», який обробляє землі на Сумщині. У підпорядкуванні команди – 14,4 тис. га, в ротації – стратегічні для компанії культури: соняшник і кукурудза. Агросезон для механізованого загону розпочався зі зміни капітана. Лідерство Владислава Голуба допомогло згуртуватися, сфокусуватися і зафіксувати першість у турнірній таблиці з результатом 0,98 балів.
Ще минулого року я був механіком у складі мехзагону, сьогодні – керую найважливішими процесами в полях, задаю темп команді. Мені пощастило з молодими й зарядженими на результат кадрами. Середній вік співробітників – 34 роки. Ми швидко адаптуємося, говоримо однією мовою з технологічним прогресом, тому просто не можемо дозволити собі зупинок на шляху до успіху, яким рухається компанія. Усі сили та знання спрямовуємо в професійний розвиток і вдосконалення.
Агровиробництвом на Придніпровському кластері займаються 7 механізованих загонів. Найбільш результативно цього року спрацювала команда «Посіпаки» – 0,98 балів у заліку Суперліги 2021. Враховуючи регіональне розміщення земельних масивів, що охопило Київську, Черкаську та Полтавську області, – аграрії продемонстрували надзусилля, щоб здобути омріяну перемогу. Незмінний капітан Олександр Мельник впевнено провів команду крізь випробування соняшником, кукурудзою та багаторічними травами.
Ми виросли вдвічі цього року. Земельний банк збільшився до 14,8 тис. га, команда – до 60 співробітників, географія – до трьох областей. Хоча посів розпочався трохи пізніше ніж зазвичай, з ґрунтово-кліматичними умовами нам пощастило. У кожному з регіонів ґрунт набирав необхідних характеристик по черзі, тому технологічні операції теж вдавалося здійснювати почергово. Звісно, головний фактор успіху – високий професіоналізм і залученість у польові процеси всього колективу.
На Полтавщині свої чемпіони. З чотирьох команд кластеру Полтава-Південь першість дісталася механізованому загону «Україна». Наші «українці» – найбільші патріоти аргарної справи. Вони обробляють 4,3 тис. га земель в різних районах області. Цьогоріч усі зусилля направили на вирощування соняшнику та кукурудзи. Організація роботи, мотивація персоналу на досягнення нових аграрних вершин – заслуга Віталія Нелюби, польового капітана. А от підсумковий бал 0,96 – цілком і повністю командний здобуток.
Знаєте, я ніколи не порівнював результати своєї командами з іншими на кластері. Мої фахівці – найкращі. Офіційно підтверджено Суперлігою. Усвідомлення того, що ми – перші, ми – кращі, дає потужний енергетичний заряд. Люди отримують від своєї роботи не тільки грошову винагороду, а й задоволення, що трансформується у драйв. Тому більшість фахівців працює в команді вже понад 9 років. Це найкраща ознака стабільності та лояльності.
Черкаська і Кіровоградська області – територія аграрного тріумфу механізованого загону «Діснейленд». У команди вагомий земельний ресурс – 9,5 тис. га, який цього року задіяли для вирощування соняшнику та кукурудзи. Технологічні операції виконували вчасно і якісно, про що свідчить підсумковий бал у турнірній таблиці – 0,92. Мехзагін Петра Захарченка обійшов решту учасників Суперліги з Центрального кластера, ставши кращою з чотирьох команд за підсумками агросезону.
Перемога – це завжди відповідальність за майбутні результати. Подвійна перемога – вдвічі більша відповідальність. От, наприклад, після чергового переможного сезону у твоєї команди просів показник. Одразу ж з’являється питання, чи все гаразд всередині колективу. Ми ж намагаємося працювати так, щоб подібних питань не виникало. Сильна сторона «Діснейленду» – згуртованість. Усі виробничі моменти вирішуємо разом, здобутки ділимо порівну.
Що під силу трьом механізованим загонам? Наприклад, забезпечення безперервного агровиробництва Харківського кластера. Безкомпромісним лідером на Харківщині залишається команда X-ants. Уже втретє Олександр Дейко націлює механізований загін на перемогу в Суперлізі. Сукупний розмір земельних ділянок, які обробляють суперчемпіони, – 13,5 тис. га. Цьогоріч поля колосилися озиминою і квітнули соняшником. Втім, у наступний факт важко повірити. Команда спрацювала на 1,01 бал, побивши усі існуючі рекорди.
Здорова конкуренція в командних змаганнях – найкраща мотивація і чудовий шанс проявити себе. Щосезону аналогічна місія – не впустити перемогу. Досягнути вершини важко, але набагато важче втриматися на ній. Що робимо для цього? Налаштовуємося на улюблену роботу. За кілька років X-ants став командою однодумців, які дихають одним повітрям і дивляться в одну сторону. Кожен з нас – гвинтик, без якого механізм не зможе повноцінно функціонувати.
У Kernel агрочемпіоном може стати кожен. Дякуємо за надзвичайний сезон, колеги!
Суперліга доводить, що працювати із року в рік ефективніше – реально. Людям властиво прагнути більшого, командам – рухатися вперед, компаніям – зміцнювати позиції. Ми залишаємося у лідерах агровиробництва тільки тому, що механізовані загони ефективно реалізують отримані повноваження, адаптуючи затверджену на рівні компанії технологію до умов свого кластера, керуючись індивідуальним підходом до кожного поля, приймаючи оперативні рішення на конкретному етапі. По суті, найменші структурні одиниці Агробізнесу стають потужними рушіями глобальних змін.