У компанії Hewlett-Packard практикується відкрита система внутрішнього пошуку й підбору персоналу. Керівництво Facebook один раз на 4 роки робить примусове переміщення співробітників між командами. В LinkedIn вірять у те, що будь-які навички можна здобути в процесі роботи, а от цінності людини вже не змінити. Kernel у питаннях росту та розвитку персоналу пішов далі: ми поєднали кращі практики компаній Кремнієвої долини, щоб створити навчальну програму «Кадровий резерв» для Департаменту інформаційних технологій.
Хто автоматизує виробничі процеси Kernel, диджиталізує Агробізнес і Логістику, впроваджує ERP-системи на базі Microsoft Dynamics NAV та поповнює набір функцій у системі Документообігу? І найцікавіше: до яких експериментів вдався менеджмент компанії, щоб відшукати геніїв програмування? Все розкажемо в матеріалі.
(Всі фото в статті було зроблено під час навчань до початку пандемії і переходу всіх заходів у онлайн-формат)
«Кадровий резерв» для Департаменту інформаційних технологій стартував навесні 2019 року. Навчальна програма для програмістів-резервістів видалася найбільш тривалою в часових рамках – два роки. Поки колеги з Департаменту закупівель олійних та зернових культур, а також з Фінансового департаменту святкували випускний, ІТ-фахівці продовжували збагачуватися знаннями.
Програма стала певною мірою освітнім експериментом і зібрала 21 абітурієнта не тільки з Департаменту ІТ, але й з інших (Фінансового департаменту, земельної служби Дивізіону Агробізнес тощо). Бажаючих очікував Assessment center – оцінювання компетенцій, що здійснюється в форматі бізнес-гри. Після цього учасники отримали необхідну інформацію про свої сильні сторони та зони для розвитку.
Вступну кампанію пройшли 13 найактивніших співробітників, переповнених жагою до нових знань. Кожен обрав для себе «кафедру», тобто напрямок професійного навчання. Чотири учасники програми вирішили заглибитися в розробку програмного забезпечення для 1С, три – освоїти розробку програмного забезпечення в рамках Navision, ще шість фахівців віддали перевагу системному адмініструванню. За кожним напрямком закріпили експерта від Kernel, який на період навчання став куратором групи.
На перший погляд, програмування та системне адміністрування – це виключно hard skills, але не зовсім. Фахівці з інформаційних технологій повинні знаходити спільну мову з командою, вміти відстоювати свою позицію, бути лідерами інноваційності. Нам вдалося розробити навчальну програму таким чином, щоб професійний та особистісний розвиток гармонійно доповнювали один одного. Кількість вузькоспеціалізованих курсів та універсальних тренінгів була збалансованою. Резервісти з Департаменту ІТ стали учасниками хакатону разом з колегами з Департаменту виробничих активів. «Команда А», до якої увійшли 10 співробітників, працювала над проєктом «Лабораторія планшетів». Він передбачав переведення лабораторних звітностей в електронну форму. Тобто в процесі виконання завдань резервісти мали можливість долучатися до реальних кейсів.
Ще під час навчання 6 резервістів почали працювати на нових посадах. Ми поцікавилися в учасників «Кадрового резерву» від Департаменту ІТ їхніми враженнями та досягненнями.
Буває, співробітник хоче розвиватися, але не знає, що саме йому потрібно. Більше професійних знань чи універсальних, hard або soft? В навчальній програмі «Кадрового резерву» обидва напрямки розвитку дуже вдало поєднані. У нас в компанії розвинута і розгалужена ІТ-інфраструктура, тож паралельно резервісти могли ознайомитися з роботою суміжних відділів, що особливо цінно для учасників, які прийшли навчатися з інших підрозділів. Кожен зрозумів, настільки це глобальна й продумана до дрібниць технологічна система. Для мене «Кадровий резерв» спрацював ще в період навчання. З програміста 1C я стала розробником системи Microsoft Dynamics Navision.
Напрямок ІТ для мене завжди був цікавим. Спочатку працювала системним адміністратором в Kernel. Потім – програмістом 1C. З цієї посади подала заявку на участь в програмі «Кадровий резерв». Головною метою було навчитися чогось нового, іншої мови програмування. Навчання дозволило перекваліфікуватися на розробника системи Microsoft Dynamics. Навіть перебуваючи в декретній відпустці, я продовжувала участь в програмі. Більше того – не пропустила жодного тренінгу чи заняття. Вважаю, що професійний розвиток можна й потрібно поєднувати з сімейним щастям.
Майбутнє бізнесу – за цифровими технологіями. Саме Big Data допомагає управлінцям приймати smart-рішення. Вже сьогодні компанії-лідери різних сфер працюють над підвищенням ефективності, оптимізуючи свою діяльність та автоматизуючи всі можливі функції. Kernel також продовжує рух в напрямку цифрової трансформації та технологічного вдосконалення. Проєктів з діджиталізації виробничих процесів, операційної підтримки та модернізації конфігурацій програмного забезпечення від внутрішніх замовників стає дедалі більше. Практично всі вони впроваджуються нашими колегами. Ми зацікавлені як у розвитку ІТ-спеціалістів, так і розширенні самого напрямку цифрової трансформації. Я переконаний, що навчитися програмуванню може абсолютно кожен. Головне – бажання та зусилля, які співробітник готовий вкладати в професійний розвиток. Тому «Кадровий резерв» Департаменту ІТ зібрав фахівців із різних структурних підрозділів.