Минулий маркетинговий рік Kernel завершив лідером галузевих рейтингів, наростив прибутковість і став найстійкішим бізнесом України. Про це йдеться в річному звіті компанії.
Виручка компанії у 2019/2020 МР збільшилася на 4% – до $4,1 млрд, порівняно з $3,9 млрд у минулому році. Валовий прибуток зріс на 38% – до $462 млн, операційний – на 25%, до $337 млн. На 28% збільшився показник EBITDA (прибуток до вирахування відсотків, податків і амортизації) – до $443 млн.
Після публікації річного звіту міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Kernel і незабезпечених облігацій, що перебувають в обігу компанії, з «В» до «В +», прогноз – «стабільний». Компанія успішно пройшла суверенний стрес-тест S&P, що дозволило підняти рейтинг на один пункт вище суверенного кредитного рейтингу України в іноземній валюті.
Засновник Kernel Андрій Веревський позитивно оцінив річні результати, зазначивши, що вони перевищили початкові очікування. Всупереч нестабільній ситуації на агроринках у зв’язку з АЧС, напруженістю в торгових відносинах США з Китаєм і пандемією COVID-19, Kernel збільшив переробку насіння соняшнику і досяг рекордного експорту зернових. «Попри всі побоювання, у квітні-червні 2020-го ми експортували рекордні квартальні об’єми соняшникової олії, що стало ще одним яскравим підтвердженням стійкості нашої бізнес-моделі. Логістика працювала без перебоїв. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації в зв’язку з COVID-19 і дотримуємося головного пріоритету – безпеки наших співробітників», – заявив Андрій Веревський.
За підсумками року перероблено рекордні 3,4 млн тонн соняшнику, завантаження заводських потужностей досягло 99%. Реалізовано 1,5 млн тонн соняшникової олії. Маржа становила $100 на тонну. Загалом EBITDA в сегменті переробки олійних культур – $152 млн, що на 39% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Компанія відзвітувала про приголомшливі результати в напрямі інфраструктури й торгівлі. Kernel збільшив експорт зерна на 30% – до 7,9 млн тонн, підтвердивши позиції найбільшого експортера України. Частка компанії в загальному експорті України досягла 14%, це на 6 пунктів вище, ніж у найближчого конкурента. Завдяки новому терміналу в Чорноморську перевалка становить 6,7 млн тонн, що на 45% більше, ніж торік. Показник EBITDA в сегменті збільшився вдвічі — до $216 млн у порівнянні зі $106 млн у минулому році.
Маржа на тонну експортованого зерна збільшилася до $27 завдяки вчасним інвестиціям у парк вагонів зерновозів у 2019 році, нарощенню обсягів перевалки зерна в портових терміналах та прибутковій діяльності торгової дочірньої компанії Avere.
Нормалізувалася рентабельність Агробізнесу, досягнувши EBITDA на рівні $134 млн. У 2020 фінансовому році Kernel отримав найвищу в історії компанії врожайність соняшнику та пшениці.
У 2020 році Kernel приєднався до Глобального договору ООН і вперше за 5 років пройшов незалежний огляд звітності по Цілях сталого розвитку, за результатами якого компанії присвоєно «Дуже високий рейтинг корпоративної стійкості». «Ми зосередилися на зменшенні енергоспоживання, викиди парникових газів скоротилися на 6%. Обсяг фінансування соціальних проєктів збільшився втричі, порівняно з 2019 роком, і досяг $8 млн. Переважно вони стосувалися підтримки системи охорони здоров’я в боротьбі з COVID-19 у регіонах присутності компанії, а також інвестицій у розвиток місцевих громад. Посилення цих напрямів закладено нами в стратегії на 2021 рік», – повідомив Андрій Веревський.
До 2021 фінансового року Kernel планує наростити експорт зернових з України на 20% – до 9,5 млн тонн. Насамперед за рахунок завершення будівництва Трансгрейнтермінала потужністю 4 млн тонн. Загальний обсяг інвестицій, запланованих на наступний рік, складе $270 млн, зокрема вони будуть спрямовані на проєкти відновлюваної енергетики, збільшення пропускної здатності зернового термінала в порту Чорноморськ, а також будівництво олійноекстракційного заводу у Старокостянтинові.