Якщо Kernel дає шанс розвинутися у професійному та особистісному планах – цілеспрямовані фахівці одразу ним користуються. 2020 рік став роком «великих шансів» для талановитих співробітників компанії. Окрім Департаменту закупівель олійних та зернових культур і Департаменту інформаційних технологій до програми «Кадровий резерв» приєдналися співробітники Фінансового департаменту.
«Кадровий резерв» для співробітників Фінансового департаменту охопив Управляючу компанію, Дивізіон Агробізнес та Дивізіон виробничих активів. Тому не дивно, що фінансовий потік програми зібрав найбільшу кількість охочих – 97 резервістів. І це враховуючи багаторівневий відбір учасників: написання есе, заповнення мотиваційної анкети, Асесмент-Центр, погодження кандидатури керівником. Сам освітній процес теж масштабувався в напрямку поглиблення професійних знань. Окрім лекцій від експертів компанії, кожен учасник програми повинен був самостійно підготувати матеріали на обрану тему та презентувати їх колегам під час вебінару. У фокус розвитку гнучких навичок потрапили управлінські комунікації, критичне мислення та лідерство. Під час навчання спеціалісти, чия наполегливість та непересічні вміння допомогли досягти найвищого рівня продуктивності, здійснили справжній кар’єрний стрибок. Загалом відбулося 7 переміщень резервістів на нові посади.
«Програма «Кадровий резерв» вкотре довела, що особистісний та професійний розвиток крокують поруч. Нові знання дозволяють співробітникам бути гнучкими до трансформацій, адаптуватися до тенденцій сучасного світу, які дуже швидко змінюються, і зробити можливим головне – успіх, власний та компанії Kernel. Розвиватися – значить бути в тонусі, а різностороння обізнаність та цінні знання відкривають перед учасниками нові можливості»
Кульмінацією для резервістів-фінансистів став захист дипломних робіт, який відбувся у форматі хакатону й тривав три дні. За рік реалізації програми до завершального етапу дійшли 60 учасників, які, незважаючи на амбітні робочі завдання, знаходили час для навчання. Фіналісти поділилися на 12 команд, кожна група окреслила для себе проблему й почала інтенсивно працювати над ідеями для її вирішення. Переможне тріо команд згенерували настільки влучні ідеї, що отримали дипломи з відзнакою та знайшли підтримку експертного журі для подальшої роботи над проєктами. Решта учасників також вдало захистила свої напрацювання.
Які рішення запропонували переможці хакатону? Спойлер – вони не про рух коштів з точки А в точку Б.
Ідея №1. Рішення для боротьби з птахами на підприємствах. Одвічна проблема олійноекстракційних заводів – величезна кількість птахів на виробничих будівлях. Вони можуть пошкодити продукцію, завдати збитків компанії, а також спровокувати питання з боку зовнішніх інспекцій та сертифікаційних організацій. Одна з команд запропонувала доповнити комплекс заходів, які вже впроваджено, використанням… гелікоптера. Як це буде на практиці – скоро дізнаємося.
Ідея №2. Персональний кабінет для орендодавців на сайті компанії. Не секрет, що пайовики – ключові партнери Агробізнесу. І як справжні партнери вони хочуть постійно бути в курсі новин компанії, термінів виплати орендної плати, можливостей отримати соціальну допомогу. Особистий кабінет допоможе скоротити дистанцію між компанією та орендодавцем, підвищить соціальну привабливість Kernel, а також вивільнить час співробітників на місцях.
Ідея №3. Діджиталізація процесу інвентаризації. Назва говорить сама за себе. Проєкт допоможе зменшити вплив людського фактору на перевірки майна компанії та фінансових зобов’язань за планом та фактом до 80%.
Якими алгоритмами керувалися співробітники Фінансового департаменту, коли приймали рішення про участь у програмі? Чи змінилося життя після отримання диплому? Запитали у наших випускників.
«Іноді ми самі того не розуміючи обходимо стороною можливості, які відкриваються перед нами. Не завжди знаходимо час для навчання в напруженому робочому графіку. Так, докладати зусиль, це дуже енергозатратна справа, але такі програми як «Кадровий резерв», навпаки, заряджають енергією. Тут не важливо, чи є у тебе готові рішення. Головне – бажання знайти ці рішення і готовність працювати над собою. Звісно, легких шляхів до вдосконалення не існує. Однак результат, який ти отримуєш, безперечно вартий усіх зусиль. Це найкраща мотивація для руху вперед».
«Кожен спеціаліст хоче збагачуватися актуальними знаннями, щоб розвиватися у своїй сфері. Мені дуже імпонує, що компанія дбає про різносторонній розвиток команди: челенджі, запуск цікавих навчальних програм, електронні курси на корпоративному порталі, прокачування компетенцій. Наприклад, у рамках «Кадрового резерву» ми скористалися шансом спробувати себе у ролі коучів та провести вебінар для колег. Я розповідав про варіант фінансового моделювання в Excel, що дозволяє рахувати ціноутворення фасованої продукції. Він здається складним, але значно полегшує роботу співробітникам Департаменту маркетингу та продажів фасованої продукції, оскільки, використовуючи цю модель, можна швидко порахувати планову маржу для нового контракту. До того ж, участь в програмі допомогла мені перейти на нову позицію в компанії».
«Для мене «Кадровий резерв» став цікавим досвідом. Коли поряд з тобою такі енергійні та драйвові спеціалісти-резервісти, ти просто не можеш стояти на місці. В цьому і полягає здорова конкуренція, яка підштовхує до постійного саморозвитку. З іншого боку – програму можна назвати «командоутворюючою». Впродовж всього річного курсу ми постійно спілкувалися з колегами, обмінювалися досвідом та думками, відчували підтримку один одного, обговорювали багато нових ідей. Ми навчилися знаходити внутрішні резерви всередині себе і всередині компанії, щоб зробити їх новими інструментами своєї ефективності».
Наостанок, побажаємо нашим резервістам успіху в реалізації крутих ідей та проєктів 🙂
«Виходити за рамки для пошуку нових шляхів ефективності – девіз Kernel. Звичайно, зони відповідальності для співробітників кожного напрямку діяльності існують, але не обмежуються ними. Зонування функцій економістів, фінансистів та бухгалтерів за самим лише управлінням грошовими потоками та веденням обліку відходить у минуле. Діяльність Фінансового департаменту сьогодні має пряме відношення до всіх бізнес-напрямків компанії та безпосередньо впливає на роботу інших структурних підрозділів. Вражаючі фінансові результати, які демонструє Kernel, напряму залежать від функціональної взаємодії між відділами, налагодженої комунікації, злагодженої командної роботи над проектами. Наша мета як партнерів бізнес-напрямків компанії – підвищувати результативність. Для цього потрібно постійно розвиватися і тримати руку на пульсі змін»