Забезпечити безперебійне виробництво під час війни означає допомогти вистояти не лише бізнесу, а й цілій країні. Чи не найважливішу роль у цьому відіграє досвідчений персонал. Як HR-команда Дивізіону виробничих активів справилася з викликами часу, читайте у нашому матеріалі.
Виробництво соняшникової олії, доробка й перевалка зерна на активах компанії – складні та багатоетапні процеси, за якими стоять кваліфіковані співробітники Kernel. Професійна підготовка фахівців за деякими вузькими спеціальностями може тривати місяці й навіть роки. Тому збереження кадрового потенціалу ДВА в умовах війни стало для HR-команди компанії завданням №1.
Для збереження ефективності при закритті вакансій у Дивізіоні виробничих активів важливо, щоб фахівець одразу приступив до виконання бізнес-завдань, поділяючи цінності компанії, розуміючи специфіку роботи та особливості процесів. Тому HR завжди надавали перевагу внутрішнім кандидатам. Під час війни такий підхід набув нових сенсів.
На перший план вийшло забезпечення житлом та роботою співробітників, що виїхали з тимчасово окупованих територій чи потенційно небезпечних зон. Евакуюючись до більш безпечних регіонів, люди хотіли мати розуміння, як жити далі: куди заселитися, де працювати. Відповіді на ці питання допомагала знайти і продовжує шукати наша команда. У співпраці з Юридичним департаментом та Відділом адміністративної підтримки додатково були розроблені рекомендації щодо безпечних маршрутів евакуації з окупованих територій на підконтрольні,
Навчання персоналу за професійними напрямами і формування кадрового резерву, яке компанія активно розвивала у мирний час для збереження, передачі та масштабування внутрішньої експертизи, зіграло нам на користь під час війни. Поглибивши знання співробітників активів щодо технологічних процесів, реалізувавши програми обміну персоналом, ми подбали про підготовку універсальних кадрів, готових замінити колег в критичних обставинах
На сьогодні завдяки зусиллям HR-команди Kernel 21 співробітник Дивізіону виробничих активів почувається в безпеці та розвивається у професії на іншому активі. Найбільшу частину співробітників було релоковано з Харківщини, території якої, а з ними і розташовані там активи, потрапили під окупацію з перших днів війни.
Іноді для співробітників, які виїжджали з прифронтових або тимчасово окупованих територій, постійне місце роботи вдавалося знайти не одразу. Функцію рятівного активу перейняв Полтавський ОЕЗ. Він став проміжним місцем роботи і підприємством, де відбувалася адаптація персоналу після релокейту.
Після кількох складних місяців на окупованих територіях я наважилася подолати небезпечний шлях і дістатися до сина у Харків. З собою взяла тільки найважливіше – рюкзак з документам і двох котів. Дала собі час на емоційне відновлення і з новими силами підключилася до HR-команди Полтавського ОЕЗ. За місяць мене направили на Бандурський ОЕЗ. Увесь цей час колеги з Департаменту персоналу тримали зі мною зв’язок, знаходили слова підтримки і надавали необхідні рекомендації.
Зараз Олена Костенко поєднує кілька важливих справ. Турбується про стабільну роботу нової команди, а також допомагає колегам з Приколотнянського ОЕЗ знайти роботу на інших активах. Вакантні місця не завжди відповідають попереднім посадам, та співробітники Kernel готові перекваліфіковуватися, щоб і надалі працювати в компанії.
Працювати в постійному стресі, перебуваючи у прифронтовій зоні, – важко, тому через місяць після звільнення Харківщини я поїхала до родичів у Сумську область. Звідти зателефонувала до менеджеру з персоналу свого заводу та повідомила, що я готова знову приступити до роботи на будь-якому активі Kernel. Хотіла залишитися в компанії, бо відчуваю тут стабільність. І попри те, що моя робота зараз кардинально відрізняється від попередньої, – задоволена результатом. Колеги з Кононівського елеватора передають свої знання, навчають та допомагають увійти в робочий темп.
Задля безпеки дітей ще 24 лютого ми з родиною залишили Харківщину і переїхали у безпечний регіон до моїх батьків. По приїзду я перевівся в лабораторію Полтавського ОЕЗ. Два місяці працював провідним інженером-лаборантом, запам’яталася найбільше відкритість колег. Потім отримав посаду начальника лабораторії Придніпровського ОЕЗ. Зараз у мене 50 фахівців у команді й по факту робота на два підприємства, у Вовчанську об’єми були меншими, а колектив налічував 20 співробітників. Із професійних апгрейдів – до робочих процесів додався пункт про високоолеїнове насіння соняшника і плани про переробку ріпаку та сої.
Розповсюдженою практикою стало оформлення на роботу всієї родини, адже воєнний час так чи інакше змінив життя кожної сім’ї. Йдучи назустріч обставинам, компанія по можливості надає додаткові переваги родинам своїх працівників, зберігає кадровий потенціал і отримує подвійну самовіддачу.
Зберегти стабільність виробництва, внутрішню рівновагу колективу та відчуття безпеки кожного працівника і його родини – завдання не з простих під час воєнного стану. Знаходити вихід навіть із найскладніших ситуацій та залишатися ефективними за будь-яких обставин командам ДВА та Департаменту HR допомагають гнучкість рішень та вміння адаптуватися до змін. З таким підходом та покладаючись один на одного легше долати труднощі і наближати спільну перемогу!
З початку повномасштабного вторгнення частина співробітників олійноекстракційних заводів, елеваторів і терміналів потрапила під мобілізацію або виявила добровільне бажання стати на захист країни. Ми пишаємося колегами і підтримуємо їхній вибір. Водночас такий розвиток подій поставив перед HR-командою нові виклики: потрібно було швидко реагувати на кадрові зміни і закривати вакансії, що безпосередньо впливають на ефективність виробництва. З іншого боку ситуацію ускладнювала тимчасова окупація регіонів, де розташовуються активи компанії. Колеги з унікальною експертизою опинилася там під загрозою разом із потужностями. Наші подальші кроки були спрямовані на збереження команд, релокацію фахівців та забезпечення життєстійкості бізнесу в мінливих умовах.