Чим вас привабило тренерство та компетенція «Безперервне вдосконалення»?
Я почала працювати тренером у 2021 році й за цей час здобула певний досвід і можливість оцінити переваги компетенції. Мій професійний напрямок — регламентація бізнес-процесів, це передбачає співпрацю з усіма структурними підрозділами компанії. Тому для мене очевидно, що процеси постійно змінюються, особливо в сучасних умовах невизначеності. Щоб забезпечити ефективність, треба їх покращувати та адаптувати. Процеси вдосконалюють люди, тож вважаю, що без моєї компетенції неможливо досягти успіху, тому цей напрям і ця тема дуже відгукуються.
Особисто для мене, розвиток — це база. Поки ми вважаємо, що стоїмо на місці, нам це лише здається. Нас штовхають назад ті, хто розвивається. І світ.
Важлива перевага роботи тренера — можливість здобувати нові знання, збільшувати коло знайомств. Дуже подобається працювати з людьми, ділитися інформацією і бачити відгук — взагалі неоціненно. Раніше у мене був тренерський досвід у спортивних бальних танцях. Привернути увагу, залучити людей, навчити, налаштувати на результат — навички, які зараз використовую в роботі тренера.
Що вас особливо надихає в роботі тренера?
Мене надихають учасники тренінгу — їхня цікавість до навчання, залученість, активність, обмін думками, дискусії, питання. Найкращий результат — це бачити задоволення слухачів від участі, відчуття, що час пройшов не дарма, що кожен за ці декілька годин відкрив щось для себе. Це стосується й тренерів. Кожен тренінг- це завжди новий досвід: хтось ставить питання, яке потребує додаткових роздумів, змушує подивитися на тему під іншим кутом, дослідити матеріал. Завдяки тренінгам ми також вдосконалюємося та розвиваємося.
Як вам вдається залучати учасників? Поділіться досвідом.
Щоб учасникам було легше розкритися та бути активними, тренеру важливо створити дружнє, комфортне середовище, надати відчуття підтримки, бути на боці слухачів, щоб вони вільно висловлювалися та були активними. Гумор — ще один потужний інструмент. Доречний жарт буде на користь, коли потрібно повернути увагу аудиторії або розрядити ситуацію. Я заохочую будь-яку залученість: коли люди коментують, значить уважно слухають, їм цікаво. Це дуже цінно.
Як відчуваєте: колеги зараз налаштовані на навчання?
На тренінги приходять допитливі, зацікавлені люди. Відчувається їхнє бажання дізнатися щось нове в робочому просторі, але в новому форматі, і компанія надає для цього чудову можливість. Зараз, коли ми поступово виходимо з онлайну в офлайн, люди не втрачають шанс покращитися і набути нові знання, навички, поспілкуватися. Мені, безперечно, теж більше подобається офлайн: бачиш аудиторію, її настрій, легше втримати увагу учасників, отримати зворотний зв’язок, відчути енергію слухачів.
Як тренерство вплинуло на вас та ваше життя?
Покращилися навички, які вважаю необхідними в роботі тренера. Наприклад, комунікація — чітке та ефективне спілкування є ключем до зрозумілої передачі матеріалу, який викладаю, а емпатія – здатність розуміти настрій та потреби аудиторії – допомагає побудувати з нею ефективну співпрацю в рамках навчання. Щодо експертизи – необхідно постійно збільшувати знання, робити матеріал цікавим, доступним, легким для сприйняття.
З’явилася додаткова мотивація, відчуття причетності та внеску до обізнаності колег у компетенції, збільшилося коло спілкування, адже тренінг — це щоразу нові люди.
Як ви готуєтеся до тренінгу? Який результат вважаєте успішним?
Треба завжди бути в контексті подій, які відбуваються, новин, пов’язаних із темою тренінгу, в курсі досліджень щодо вдосконалення процесів, нових технологій. Обов’язково беру до уваги цільову аудиторію: на тренінгу присутні представники різних спеціальностей: важливо наводити приклади, близькі до їхньої сфери.
Натхненні обличчя людей після тренінгу — показник, що тренінг пройшов успішно.
А якщо після тренінгу у колег ще з’явиться ідея проекту чи пропозиції з оптимізації певного процесу, то це подвійний успіх.
Бліц
Яку суперздібність ви б обрали, якби мали таку можливість?
Вміння моментально аналізувати та засвоювати інформацію. Із фантастичного — зупиняти час.
Якби ваша компетенція могла говорити, що б вона вам сказала?
Вона б сказала голосом Вінстона Черчилля: «Вдосконалення — це зміни. Бути досконалим — це змінюватися постійно»
Якою однією фразою ви б запросили колег на тренінг?
У продовження цитати: «Давайте змінюватися разом!»