Олійноекстракційні заводи, елеватори й термінали Kernel розміщуються в 14 областях України: від Харківської до Тернопільської, від Чернігівської до Одеської. Війна поставила перед Дивізіоном виробничих активів надважливу місію — подбати про забезпечення надійного тилу ЗСУ в регіонах присутності та підтримку місцевих громад. Як гуртувалися та гартувалися команди на місцях, читайте в нашому матеріалі.
Від початку повномасштабної війни минув рік, а українська армія продовжує давати потужну відсіч агресору. Кожна перевага ЗСУ — це сміливість бійців, помножена на підтримку тилу. Підприємств, які працюють, та людей, які допомагають. І команди ДВА Kernel відіграють важливу роль у безпрограшній формулі успіху.
Команда Кропивницького ОЕЗ об’єднує зусилля
У перші дні повномасштабного вторгнення всі сили співробітників і ресурси заводу були спрямовані на зміцнення територіальної оборони Кіровоградщини. Для обігріву блокпостів місцевим підрозділам ТрО надали опалювальні прилади, для ефективного чергування бійців — компʼютери та оргтехніку, меблі. Майстри заводу переобладнали і передали для потреб військкомату автомобіль, допомагали з переобладнанням автомобілів ТрО. На запит місцевої громади команда підприємства передала піддони і вантажне обладнання, якими облаштували продуктовий хаб.
Співробітники Кропивницького ОЕЗ 24/7 тримають контакт з перевіреними волонтерськими організаціями, які допомагають армії. Потреби військових постійно оновлюються, актуальна інформація розміщується в корпоративному чаті. Колеги за бажанням і можливістю долучаються до зборів коштів чи об’єднуються, та закупляють найнеобхідніші речі самостійно. Так були придбані й передані хлопцям, які воюють на Сході і Півдні, акумулятори та автомобільні запчастини, автомобілі для евакуації.
Різнопланова підтримка від команди Придніпровського ОЕЗ
Команда Придніпровського ОЕЗ від початку бойових дій дбає про технологічні переваги ЗСУ над ворогом. Спершу військовим передали дві вантажівки, згодом почали забезпечувати тактичним спорядженням, засобами індивідуального захисту, інструментами та будівельними матеріалами, генераторами, обігрівачами. За рік на підтримку захисників підприємство спрямувало понад 1 млн грн.
Насамперед налагодили взаємодію з Кіровоградською ОВА. Взяли на себе вирішення частини питань, пов’язаних із належним забезпеченням військових, добровольців. Допомагали з облаштуванням блокпостів, пунктів надання гуманітарної допомоги. І зараз, у складний для всіх українців час, наша команда працює, має змогу допомагати ЗСУ та наближувати перемогу.
Наразі в лавах ЗСУ перебуває 65 співробітників Придніпровського ОЕЗ. Для більшості колег захист країни від окупантів — свідомий вибір. З кожним співробітником, який на фронті, команда заводу підтримує зв’язок, миттєво реагує на запити й оперативно закриває потреби.
Команда Бандурського ОЕЗ в режимі багатозадачності
Після 24 лютого Бандурський ОЕЗ активно підключився до оборони регіону — забезпечував паливом охоронні патрулі, виготовляв мішені для тренувальної бази з підготовки снайперів. Військова частина отримала від заводу два автобуси для перевезення особового складу, місцеві тероборонівці — 18 рацій та дрон, буржуйки для опалення блокпостів та гранульоване паливо. Військовим, які охороняли важливу транспортну розв’язку, співробітники придбали два тепловізори.
Чим ми тільки не займалися! Допомагали облаштовувати підземне укриття хлопцям, які охороняють небо над Миколаївщиною. Утеплювали й укомплектовували пересувний банний комплекс, у якому бійці можуть погрітися, помитися й навіть попаритися, не залишаючи позицій. Не дозволяємо собі зупинятися ні на мить! Зараз у місті комплектується новий підрозділ ЗСУ, а ми ремонтуємо та готуємо для передачі їм нашу заводську «ниву».
Колектив підприємства надає підтримку територіальній громаді. Зокрема посприяли з встановленням локальної системи відеонагляду в критичних точках міста і обладнанням «автомобіля нічного спостереження». Кілька разів співробітники заводу перевозили гуманітарні вантажі між селами. Для школи, що розміщується поруч із активом, придбали генератор потужністю 5 кВт. Тепер навчання не зупиняється під час блекаутів, а Бандурська школа стала своєрідним Пунктом незламності для жителів громади.
Твердість думок та рішень команди Трансбалктермінала
Власний Пункт незламності відкрила й команда Трансбалктермінала. У разі відключення світла підзарядити телефони, павербанки та попрацювати за ноутбуком тут дозволено всім жителям громади. Актив провів перемовини з військовою адміністрацією Чорноморська і взяв на себе шефство за бойовими підрозділами морської піхоти та прикордонників, частинами, де несуть службу співробітники ТБТ.
Велика вдячність нашим мобілізованим колегам, тим, хто сьогодні в лавах ЗСУ виборює свободу нашої країни та оберігає безпеку всіх нас. Ми намагаємося віддячити їм максимальним забезпеченням — спорядженням, екіпіруванням, технікою, зв’язком, «очима». Робимо все, аби підвищити їхню ефективність, подбати про безпеку та зберегти життя. У разі поранення покриваємо витрати на лікування та реабілітацію. Гарантуємо фінансову підтримку родинам загиблих.
Чи не щотижня силовики в тилу й на передовій отримують суттєву допомогу від Трансбалктермінала. Серед найбільш затребуваних речей — автомобілі з гарною прохідністю. Їх використовують для виконання бойових завдань і вивезення поранених з поля бою. Колектив Трансбалктермінала доставив на позиції українських військових вже не один десяток швидкісних автівок.
Команда Миргородського елеватора
Ранок 24 лютого в Миргороді розпочався з вибухів на військовому аеродромі, внаслідок ракетного обстрілу було поранено кілька людей. Колектив Миргородського елеватора одразу підключився до допомоги місцевій лікарні. Підприємство допомогло з пальним для карет швидкої допомоги, що вивозили постраждалих з місця події.
Керівництво елеватора взяло на себе ініціативу й домовилися з місцевою швейною фабрикою — разом почали шити розгрузки під магазини та чохли під бронежилети для тероборони. Співробітники активу одразу ж розпочали працювати на гуманітарному фронті. Готували безкоштовні обіди для ТрО, колег і місцевих жителів, яких прихистили в бомбосховищах у перші дні російської агресії. За кілька днів зібрали та відправили на Бориспіль першу партію допомоги: цукор, борошно, крупи. Пізніше доставляли продукти харчування в Харків, Суми, Тростянець. На території підприємства організували гуманітарний штаб, куди люди могли принести теплі речі, ковдри, іграшки для внутрішньо переміщених осіб.
Війна продовжується. Усі на своїх місцях. Працюємо. Стараємося не бути байдужими, допомагати, чим можемо. Не втомлюємося тримати тил, доки хлопці та дівчата тримають фронт, наближаючи нашу спільну перемогу. Тримаємо контакт із працівниками, які наразі перебувають у найгарячіших точках — під Соледаром і Бахмутом. Допомагаємо їм та їхнім підрозділам вистояти.
Модернізація пересувного банного комплексу для ЗСУ, організація пошиву розгрузок і чохлів під бронежилети, виготовлення спеціальних мішеней для підготовки снайперів, перевезення десятків тон гуманітарних вантажів — співробітникам ДВА Kernel до снаги будь-які задачі, що наближають нашу спільну перемогу!
Служба безпеки ДВА – завжди на варті підтримки
З перших днів повномасштабного вторгнення команда служби безпеки ДВА активно шукала, добирала та перевіряла бронежилети і шоломи для забезпечення мобілізованих співробітників підприємств Департаменту та потреб підрозділів сил оборони України. Зокрема, проводили практичні випробування відповідності класу захисту до встановлених стандартів, організовували логістику по всій Україні.
Серед інших мені запам’ятався наш проєкт мобільної системи відеоспостереження для можливості керування автомобілем у нічних умовах. Наразі розроблено, протестовано та передано до ЗСУ й ТрО 30 таких комплектів. На початку війни ми виготовляли на підприємстві пластини для бронежилетів. Це вкотре доводить, що, обʼєднані спільною метою, ми здатні освоїти будь-які нові знання та вміння. Ми знаємо, за що боремося. Найдорожче для мене – слова подяки від мобілізованих співробітників та членів їхніх родин за допомогу та підтримку.
Підприємства Департаменту долучилися до передання будівельних матеріалів і техніки для облаштування блокпостів, оборонних споруд і укріплень. Займалися виготовленням протитанкових перешкод, скоб для будівництва бліндажів. Постійно закуповували й передавали тепловізори, прилади нічного бачення, прилади спостереження, нічні приціли, квадрокоптери, радіостанції, бензогенератори, системи відеоспостереження, легкові й вантажні автомобілі, автобуси, побутову техніку тощо. Допомагали захисникам запчастинами й ремонтом техніки. Зараз підтримка триває – віримо у перемогу і наближуємо її.
Виробництво олії було призупинено, тож ми переключилися на виготовлення всього, по що зверталися наші захисники: протитанкові їжаки, їжаки для колісного транспорту, буржуйки, пристрої для буксирування… Та коли війна затягується, країні важливо мати надійний тил, а також знати, що продовольча безпека — в надійних руках. Ми запустили виробничі потужності, а колектив продовжив займатися волонтерством.