Існує три теми, про які ми можемо розповідати безкінечно: безкраї поля, потужна техніка і найкрутіші люди, захоплені своєю справою. У попередніх агроекспедиціях ми познайомилися з переможцями трьох турів Суперліги, дізналися більше про технологічні операції, особливості догляду за культурами і технічні характеристика агрегатів, які працюють на земельних масивах Kernel.
На черзі – результати 4 етапу агровиробничого змагання, тож настав час поговорити про організацію роботи в командах, які контролюють найгарячіші процеси в полях кукурудзи і соняшнику. Налаштуйтеся на вищий пілотаж в аграрному бізнесі, бо ми рушаємо до найкращих механізованих загонів.
Змінюємо маршрут, щоб познайомитися з новачками у рейтингу найкращих механізованих загонів сезону 2021. Команді «Заполяр» на чолі з капітаном Миколою Курило вдалося проявити свої аграрні надздібності у вирощуванні соняшнику. До слова, олійною культурою цього року було засіяно всі польові площі мехзагону – 5,3 тис. га.
Наша агроекспедиція продовжується на Черкащині! Тут Павло Фоменко, капітан команди «Вознесенське», вже вдруге за сезон доводить конкурентоспроможність свого мехзагону. До перемоги в третьому турі Суперліги по роботі обприскувачів додалася першість у новій дисципліні – просапних культурах. Як колектив господарників розкриває потенціал ґрунтів? Секретами ділиться незмінний польовий менеджер механізованого загону: «Основа родючості – якісний обробіток ґрунту. Восени нашим ключовим завданням стає збереження вологи. Які б технології не застосовувалися – рихлення, глибоке рихлення чи оранка, зробити спецоперацію необхідно вчасно. На початку весни ми маємо швидко закрити вологу, щоб попередити її випаровування. Майбутній врожай залежить також від якості посіву, посівного матеріалу, засобів захисту рослин і потужності агрегатів. За успіх в цілому, традиційно, відповідає правильна організація праці. Коли поряд із тобою професіонали, то кожен етап ви проходите злагоджено, в одному темпі, на найвищому рівні».
Справжній команді під силу приймати й долати кожен виклик, навіть пандемічний. У протидії поширенню Covid-19 команди грають на випередження. Співробітники не працюють до критичної точки, а з першими ознаками застуди ізолюються від колективу і повертаються до роботи тільки після цілковитого одужання. Компанія також піклується про здоров’я команд, забезпечуючи в достатній кількості засобами індивідуального захисту та антисептиками. На наших полях безпечно – це беззаперечно!
Ми вирушаємо до Центрального кластера, на теренах якого цього сезону започаткували новий ритуал – об’їзд полів по мехзагонах. Капітани разом оглядають посіви суперників, порівнюють зі своїми та роблять висновки, що треба покращити. Рівнятися є на кого! Команда Петра Захарченка «Діснейленд» два роки поспіль перемагала у Суперлізі. Цього сезону планку утримують впродовж двох турів і опускати її не збираються.
Перемога – це завжди відповідальність за майбутні результати. Подвійна перемога – вдвічі більша відповідальність. От, наприклад, після чергового переможного сезону у твоєї команди просів показник. Одразу ж з’являється питання, чи все гаразд всередині колективу. Ми намагаємося працювати так, щоб подібних питань не виникало. Сильна сторона «Діснейленду» – згуртованість. Усі виробничі моменти вирішуємо разом. Наше лідерство в четвертому турі тісно пов’язане з третім етапом. У роботі обприскувачів вирішальну роль зіграло правильне налаштування агрегатів, що є першочерговою заслугою професійних інженерів. Звичайно, без кваліфікованих механізаторів ми б також не впоралися. Прямолінійність, рух у міжрядді, уникнення витоптування рослин – їхнє поле обов’язків та здобутків. Ну і куди ж без агрономічної служби? Агрономи – носії технологічних знань і безцінного виробничого досвіду.
Синергія різних професійних вмінь дає енергію розвитку команді та культурам. Механізований загін Петра Захарченка став лідером з врожайності соняшника по кластеру – 3,84 т/га у фізиці. Вражаєте!
Не встигли оком кліпнути, як опинилися на Полтавщині. Тут плідно працюють знайомі нам аграрії – Віталій Нелюба та команда «Україна». Мехзагін вже вдруге за сезон пожинає лаври першості. Як їм це вдається? Капітан стверджує, що секрет успішності – висококваліфіковані кадри з багаторічним практичним досвідом: «Більша половина моїх співробітників працюють в Kernel вже понад 9 років. Політика компанії і моя особиста позиція збігаються у тому, що потрібно утримувати персонал. Ми прагнемо, аби спеціалісти аграрного профілю залишалися в компанії, в Україні. Знаєте, я ніколи не порівнював результати своєї командами з іншими на кластері. Мої фахівці – найкращі. Підтверджено третім і четвертим турами Суперліги. Усвідомлення того, що ми – перші, ми – кращі, дає потужний енергетичний заряд. Люди отримують від своєї роботи не тільки грошову винагороду, а й драйвове задоволення. Це важлива нематеріальна мотивація, запрограмована на успіх».
На драйві наші «українці» вже завершили збиральну кампанію соняшнику з заліковим показником 3 т/га. Наразі команда закумулювала зусилля на обмолоті кукурудзи. Трударів чекає поле, а нас – фінальна локація подорожі.
Вітаємо на Харківщині, де розгорнулися справжні змагальні баталії. У абсолютного чемпіона Суперліги – команди X-ants – з’явилися сильні конкуренти. Механізований загін «Легіон» буквально «дихає в спину» колегам. У третьому й четвертому турах першість довелося ділити порівно. Та чи були готові «ікси» до такого розвитку подій?
«Здорова конкуренція – це найкраща мотивація і чудовий шанс проявити себе. Ми розуміли, що рано чи пізно доведеться змагатися на максималках. «Легіон» нам навіть трохи допоміг, підштовхнувши до пошуку нових ідей. Оцінили ситуацію, зрозуміли, в чому поступаємося, скорегували дії. Місія – не впустити перемогу. Бо досягнути вершини важко, але набагато важче втриматися на ній. Що робимо для цього? Налаштовуємося на улюблену роботу. За кілька років X-ants став командою однодумців, які дихають одним повітрям і дивляться в одну сторону. Мені не потрібно повторювати по кілька разів, здійснювати жорсткий проміжний контроль – усі розуміють, що від них вимагається. І знають, якщо зроблять щось не так, піде ефект доміно. Адже кожен з нас – гвинтик, без якого механізм не зможе повноцінно функціонувати», – ділиться Олександр Дейко, капітан команди X-ants.
Такому командному духу можна по-доброму позаздрити, як і набраній супершвидкості. Мехзагін уже зафіксував хорошу схожість рапсу, засіяв озиму пшеницю та займається підготовкою ґрунту до посіву соняшнику в 2022 році. А на якій ноті завершується цей агросезон у команди «Легіон»?
І по соняшнику, і по кукурудзі отримали врожайність вище планової. Склалися сприятливі погодні умови для пізніх культур – це раз. Два – своєчасне внесення гербіцидів в один прохід, яке дозволило не тривожити зайвий раз посіви кукурудзи. Схожий сценарій розгорнувся на полях, де зростав соняшник. Гадаю, ми справилися через те, що спрацювалися. Незмінність основного інженерного і агрономічного складу команди впродовж трьох останніх років починає давати свої плоди. Ціную сформований колектив за порідність і відповідальність. Навіть працюючи понаднормово ніхто не дозволяє собі недоробити чи неякісно зробити. У нас кожен старається працювати на максимум. Головну цінність Суперліги вбачаю в чітких і прозорих критеріях оцінювання, однакових для усіх учасників, а також зворотному зв’язку. Немає суб’єктивних «добре» або «погано». Є індикатори, які виявляють слабкі місця. Наша задача – оперативно підсилитися.
Чергова агроекспедиція, аграрний сезон і Суперліга 2021 добігають кінця. Дуже скоро ми дізнаємося імена найкрутіших супергероїв у сфері агро. А прямо зараз можете привітати колег з вдалим проходженням важливого етапу 🙂
Я працюю в Kernel 5 років, а в агробізнесі – усе життя. Любов до землі родом з дитинства, адже мою сім’ю сміливо можна називати аграрною династією. Батько, брат, дружина – теж агрономи. Команду «Заполяр» вважаю другою родиною, найбільша цінність якої люди, випробувані часом. Ми сформували сталий колектив і щороку намагаємося додавати динаміки в свою роботу. Управляти командою – не значить командувати. Потрібно вести за собою, передбачати, планувати, організовувати. Робити це можна авторитарно чи авторитетно. Завжди обираю другий варіант. Переконаний, що починати варто з себе й показувати приклад, який захочуть наслідувати й копіювати інші.