Вид спорту: біг, трейлраннінг
Зі спортом з дитинства
Спортивний рекорд: пробіг 61 км по Чорногірському хребту
Ви займаєтеся спортом змалку. Коли і як почали бігати?
Футбол і гандбол, якими я займався в дитинстві, включали й обовʼязкові тренування з бігу. Через важкі травми мені довелося відмовитися від спортивної карʼєри. Але біг — це інше. Я сприймав його як фізкультуру, завдяки пробіжкам відновлював свою фізичну форму. Коли почав працювати у Kernel, то бігав після роботи. Згодом переїхав до Умані, де знайшов місцеву спільноту любителів бігу: Uman Runners. Я прийшов до них і зрозумів, що долати понад 10, 20, 40 км — цілком реально. Відтоді ми бігаємо разом на різних локаціях.
Що чи хто досі тримає вас у спорті?
Передусім, бігова спільнота. Це чудові люди, з якими можна поспілкуватися й отримати заряд енергії на день. Ми обговорюємо різні теми, радимося з досвідченими спортсменами, підтримуємо одне одного. Для мене кожна пробіжка з клубом — це не тренування, а розвантаження душі. Можливість ненадовго відійти від реальності. Я завжди бігаю із задоволенням і в задоволення. Навіть під час марафонів. Адже переможний результат — не моя самоціль.
Скільки часу ви приділяєте тренуванням?
За ідеальним сценарієм, понеділок — вихідний. У будні дні — ранкова пробіжка на дистанцію 8-10 км, в неділю — забіг на 10-20 км. Таким був наш план до 24 лютого 2022 року. Оскільки ми постійно готувалися до клубних змагань з бігу, кожен мав набігувати до 60 км на тиждень. Зараз навантаження трохи відрізняється, адже кількість офіційних забігів суттєво зменшилася. У жовтні наш клуб їде на перший від початку повномасштабної війни забіг, хоча раніше їх було по 10-20 на рік. Перші пів року ми майже не бігали. До клубу приходять нові люди й це не може не тішити.
Чи допомагає вам спорт у роботі? Як це працює?
Після важкого робочого дня, особливо, коли на вулиці спека, взуваєш кросівки й пробігаєш 10 км. Повертаючись додому розумієш, що будь-яке питання не таке складне, яким здавалося раніше. Я можу місяць не займатися — пропало бажання і все. А потім дивлюся, яку вагу набрав без бігу, і знову повертаюся до тренувань. Мені подобається бути в тонусі, перебувати в певній точці часу та простору. Якщо ти випадаєш з ритму, життя продовжується без тебе.
Як біг вплинув на ваше життя?
Я познайомився з великою кількістю людей, які стали мені друзями, кумами, наставниками, порадниками. Вони — моя опора та підтримка. Також постійні навантаження дають змогу прокачувати фізичну форму. Тренують характер, витримку. З мого досвіду, 10 км може пробігти кожен, а от 20 км і більше — лише підготовлена та витривала людина, здатна перебороти себе. І тоді результати, які раніше приписували богам Олімпу, вам будуть здаватися дуже простими та буденними.
Ваші рекомендації тим, хто планує почати займатися спортом.
Взувайте будь-які кросівки та починайте бігати. Шукайте клуб або однодумців — і починайте бігати. Не лінуйтеся, виходьте на ранкові пробіжки. Вони знімають втому, надають сил і бадьорості. Це — найкращі та найкорисніші енергетики. Регулярні заняття бігом змінюють ритм життя і надихають підкорювати нові вершини.
Усім, хто хоче більше дізнатися про біг, рекомендую подивитися відеоролики на YouTube-каналі «Банкір, що біжить», а також почитати книги «Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей» Крістофера Макдуґала та «Біг за правилами 80/20. Тренуйтеся повільніше, щоби змагатися швидше» Мета Фіцджеральда.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: Біговий клуб Uman Runners, завдяки якому я вже пробіг не одну тисячу кілометрів.
Улюблений спортивний бренд: Не маю.
Мотиваційна музика тренувань: Для мене музика під час пробіжки — табу.