Вид спорту: інструктор тренажерної зали
Зі спортом все життя
Спортивне досягнення: диплом фітнес-тренера міжнародного зразка, виконує нормативи елітних спецпідрозділів різних країн
Чи можна сказати, що спорт — невіддільна частина вашого життя?
Так, адже я веду здоровий спосіб життя. У школі займався легкою атлетикою, виконував вправи на перекладині та брусах. Під час навчання в Академії пожежної безпеки відкрив для себе пожежно-прикладний спорт. Продовжив займатися в армії, де відслужив за контрактом 7 років.
З 2012 року я працюю в Kernel і можу тренуватися безпосередньо на робочому місці. Для зручності в кабінеті обладнаний міні-тренажерний зал, щоб займатися після роботи або під час обідньої перерви. Два роки тому я вирішив піти далі — пройти курси інструктора тренажерної зали. У квітні цього року отримав диплом фітнес-тренера.
Що стало поштовхом до такого рішучого кроку?
Мене надихнув цікавий випадок, повʼязаний з роботою в компанії. У 2019 – 2022 роках на посаді керівника Служби безпеки Харківського напрямку перебував Євгеній Шеліхов. В один із його приїздів на підприємство ми вирішили позмагатись у спритності та силі — по черзі виконували підтягування на турніку. Тоді мій функціональний керівник зробив більше повторів, а я поставив перед собою мету — за рік перевершити його результат.
За цей час, я набрав 14 кг мʼязової маси лише завдяки дотриманню режиму тренувань. Зараз Євгеній Шеліхов працює на іншому напрямку, ми не перетинаємось по роботі, тож немає можливості організувати реванш. Але я досягнув своєї мети та вирішив перейти на наступний рівень — у професійний спорт. Тепер треную клієнтів, опираючись на власний досвід.
Які спортивні планки ви ставите перед собою?
Я не націлений на встановлення рекордів чи досягнення конкретних цифрових показників. Немає такого, що сьогодні маю вижати лежачи 180-кілограмову штангу. Натомість я практикую виконання нормативів, які застосовують для відбору бійців до елітних спецпідрозділів у різних країнах. Наприклад, норматив «Зелених беретів» (ССО Армії США). За 10 хвилин потрібно зробити наступне: 100 віджимань від підлоги, 30 підтягувань на перекладині, 70 присідань і 70 разів прес.
Також, я намагаюся повторювати спортивні досягнення, що зафіксовані у Книзі рекордів Гіннеса. Розвиваюся різнобічно.
Скільки часу приділяєте тренуванням зараз і яким чином мотивуєте себе?
Хтось любить рибалку, хтось — крутити гайки в машині, а я — займатися спортом. Це вже потреба організму, без спорту — ніяк. Тренуюсь по 2 години кожного дня. Виконую вправи з важкої і легкої атлетики. Обладнане місце для тренувань у моєму кабінеті — це величезний плюс. Можна потренуватися і перемкнути думки без відриву від основної роботи. А ще спорт відволікає мене від стресових ситуацій, регулярність занять — дисциплінує.
Ваші рекомендації тим, хто планує почати займатися спортом.
Раджу починати займатися будь-яким видом спорту з тренером. Спостереження: 80% новачків виконують присідання неправильно, хоча вправа здається зовсім простою. Тому варто перейняти базові навички від чергового тренера у залі або найняти персонального наставника. І вже далі прокачувати спортивні скіли самостійно.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: Стежу за YouTube каналом Кріса Херія про тренування з власною вагою.
Улюблений спортивний бренд: Улюбленого бренду немає.
Мотиваційна музика для тренувань: Тримати темп і дихання мені допомагає ритмічна та динамічна музика. Зазвичай слухаю добірки для тренувань.