Олія – продукт, який давно надійно закріпився у продуктовому кошику Kernel. І якщо одні співробітники зустрічаються з ним виключно на кухні, то інші щодня мають справу з його виробництвом. Ідея ділитися цінними знаннями та багаторічними напрацюваннями у технології виготовлення олії витала у повітрі давно. І цього року втілилася у новому авторському курсі, який поповнив навчальний портал Kernel HUB. Як створювався проєкт, хто його автор та кому буде корисно заглибитися у деталі процесу «народження» олії, читайте у нашому матеріалі.
Курс «Технологія виготовлення олії» – це навчальний онлайн-проєкт, яким варто пишатися. Він постійно збирає багато відгуків та коментарів від колег, які встигли з ним познайомитися. Проте такій високій активності передувала напружена робота команди, до якої увійшли експерти з виробництва олії та спеціалісти e-learning. Ідейним натхненником та автором проєкту стала Ольга Андрушко, заступник директора з виробництва Української чорноморської індустрії. Саме її унікальний досвід та експертиза лягли в основу курсу.
Просто про складне, або як з’явився курс
Перед автором курсу Ольгою Андрушко стояла непроста задача – доступно та водночас експертно розказати усім працівникам, навіть тим, хто жодним чином не задіяний у виготовленні олії, про основні виробничі етапи цього процесу. Іншими словами – максимально структурувати складні технологічні процеси, інженерні схеми та технічну документацію так, щоб після проходження курсу кожен був «у темі».
Робота над створенням курсу була дуже цікавою. Насамперед я хотіла передати знання, які маю, поділитися досвідом. До того ж коли твоя професія за багато років не перестає тобі подобатися, то хочеться, щоб молоді колеги теж розуміли значущість своєї роботи і, перейнявши досвід, професійно зростали та стали першокласними фахівцями.
Робота розпочалася зі збору теоретичного матеріалу та його адаптації під завдання курсу. Однак зібрати все докупи – лише половина справи. Важливо, щоб матеріали були зрозуміло та правильно проілюстровані. Дизайнер витратила багато годин, щоб перетворити складні схеми виробничого обладнання на інтерактивний продукт. Не обійшлося і без курйозів. Одного разу колег із заводу просили надіслати реальну фотографію обладнання, щоб роздивитися деталі та вузли конструкції. На заводі дуже постаралися і сфотографували все якнайкраще. Проте яке ж було здивування розробників курсу, коли виявилося, що їм надіслали зображення величезної металевої труби, яка тягнулася на три поверхи, а всі деталі приховував короб. Довелося шукати всі подробиці на схемах.
Об’єм програми виявився настільки великим, що проєкт виходив у світ окремими модулями. Останні штрихи у роботу над курсом й досі вносять працівники компанії – які, проходячи навчання, вказують на деталі, що потребують доопрацювання. Такий зворотний зв’язок є гарантом створення якісного електронного навчання.
Тож на фініші курс має чотири модулі: 1) прийом і зберігання сировини готової продукції, правила безпеки; 2) характеристики, особливості зберігання і транспортування готової продукції; 3) попередня обробка насіння і віджимання олії; 4) екстракція.
Закріпити у пам’яті матеріал та перейти до нового модуля традиційно допомагають тестові завдання. Професіонали проходять їх швидко, а от новачкам доводиться попрацювати задля гарного результату.
Кожен працівник Kernel – професіонал. А це означає, що ми щоденно працюємо з інформацією, яка зрозуміла та близька нам. Ми профі у своїй галузі, однак тут важливо не накликати на себе “прокляття експерта”, залишаючись у звичній зоні комфорту. І саме такі професійні курси розвивають погляд новачка. Ми дивимося на робочий процес з іншого ракурсу, бачимо роботу кожного, розвиваємо свій helicopter view.
Авторський курс «Технологія виготовлення олії» – це комплексний освітній продукт, що розкриває тонкощі поетапного виробництва зрозумілою кожному мовою. Для компанії дуже важливо, щоб усі працівники знали й розуміли, як працює її «серце» зсередини.
Команда з дистанційного навчання слідкує, як працівники справляються з проходженням курсу «Технологія виготовлення олії», щоб допомогти або вчасно внести зміни у матеріал. Однак, за словами Валентини Грінченко, приємно вразили результати першого тижня навчання. Хоча термін проходження за планом складав 30 днів, деякі заводи показали показник 45% вже у перші дні. На кінець жовтня близько 80% персоналу пройшли «технологічне» навчання в Кернел HUB.
Нам важливо забезпечувати безперервне професійне вдосконалення як одну з найвагоміших умов успішної самореалізації. Саме тому такі електронні курси, як «Технологія виготовлення олії», мають велику цінність, адже вони об’єднують команду завдяки глибокому розумінню складних технологічних процесів, якими займається компанія. Це вагомий внутрішньокорпоративний продукт, який може бути джерелом знань не лише для наших співробітників, а і за межами компанії. Такий проєкт – висококонкурентний на ринку. Він набагато більше, ніж просто ознайомлення з професіями інших, він про причетність кожного з нас до великої справи.
Довгостроковий успіх компанії багато в чому залежить від висококваліфікованих та мотивованих кадрів, саме тому Kernel обрав шлях професійного зростання, особистісного розвитку та успішної самореалізації своїх працівників. Пройти курс «Технологія виготовлення олії» може кожен співробітник, щоб дізнатися, як з’являється «золотий» для нашого бізнесу продукт, та пишатися цими знаннями.
Для розуміння роботи інших функцій важливо мати уявлення, як все влаштовано зсередини. Не кожен має можливість поїхати на завод і побачити, як там проходять всі стадії виробництва. Цінність такого курсу у тому, що відтепер всі, особливо ті, хто опосередковано задіяні у виготовленні олії, можуть побачити, як із насінини у результаті виходить олія, та відчути, до яких складних і важливих процесів вони мають те чи інше відношення. Усвідомлення свого внеску у спільну справу та взаємозв’язку функцій компаній єднає команду та допомагає ще відповідальніше та професійніше підходити до справи.