Вид спорту: біг
Зі спортом з 2018 року
Спортивний рекорд: пробігла марафон — 42 км
Коли ви почали займатися спортом і як це було?
Моя дружба зі спортом почалася з… любові до стильного одягу. В один момент прийшло розуміння, що я купую речі не ті, які подобаються, а ті, які підійшли по розміру. Вибрати в магазині одяг не XL я просто не могла. Бажання залишатися стильною й відчувати себе красивою підштовхувало до змін. Я почала з марафонів Аніти Луценко «14 днів без солодкого». Потім додала вправи на свіжому повітрі. Визначальну роль зіграло тверде рішення покращити якість свого життя і біг став частиною реалізації задуманого. Перший кілометр я спробувала пробігти з вагою майже 80 кг. Це було важко, але я не здавалася. Змінила свій раціон і почала бігати більше.
Ви почали бігати, щоб схуднути?
Отримана радість від знайомства із бігом призвела до того, що я схудла, щоб бігати. Рік регулярних занять спортом і мінус 18 кг. У цей період я долучилася до бігового клубу Running club Poltava. Тут люди, які мотивують. Поруч з тобою бігають спортсмени, які долають по 100 км і займають призові місця у всеукраїнських забігах. В такому оточенні відчуваєш, що теж зможеш подолати будь-які вершини чи дистанції. Згадуються слова Керівниці Департаменту персоналу Наталії Теряхіної, що спортсмени — більш успішні в справах, бо вони дисципліновані та цілеспрямовані.
Скільки тренуєтеся зараз, щоб залишатися у формі?
З біговим клубом — двічі на тиждень. І щосуботи забіг на довгу дистанцію 10+ км. Також при можливості самостійно бігаю зранку, щоб покращити самопочуття та настрій. Йти на роботу після ранкового тренування — саме задоволення. Станом на сьогодні в моєму спортивному арсеналі марафон (42 км), кілька напівмарафонів (21 км) і незліченна кількість тренувань.
Що в заняттях бігом вам подобається найбільше?
Це досить доступний та зручний вид спорту. Кросівки можна взяти з собою будь-куди — у відрядження чи в подорож. Завдяки бігу я побувала в таких куточках своєї місцевості, про існування яких, ніколи раніше не чула. Побачила дивовижні краєвиди, неймовірні ліси та заходи сонця. Життя у ритмі «дім-робота-дім» дуже сильно обмежує в цьому плані.
Чи допомагає вам спорт у повсякденному житті?
Мені 44 роки, а спорт — це гарна можливість підтримувати форму, дбати про здоровʼя, залишатися мобільною та рухливою. Доведено, що регулярні пробіжки покращують роботу імунної та серцево-судинних систем. Вони збалансовують артеріальний тиск і змінюють хімічний склад крові, знижуючи рівень холестерину. Біг покращує настрій і продовжує життя.
Що чи хто мотивує вас не збавляти темп?
Люди, які поруч зі мною. Якби я займалася сама, то бігала б набагато менше. Учасники бігової спільноти допомагають кожному повірити у себе. Коли людина долає 100 км без зупинки або з року в рік покращує свій біговий темп — це мотивує і надихає. Наша спільнота не лише бігова: ми разом подорожуємо, відпочиваємо, організовуємо змагання, долучаємось до локальних соціальних проєктів. На початку війни спільно займалися волонтерством. Одним словом, є великою родиною. Ми ніколи не підіймаємо гострих тем, але завжди підтримуємо одне одного. Стараємося завжди триматися купи — це допомагає.
Ваші рекомендації тим, хто планує почати займатися спортом.
По-перше, шукайте підтримку. Хоча б просто товариша. Якщо пообіцяти комусь зустрітися на пробіжці о 6 ранку, то ймовірність пропустити її зменшується. По-друге, визначтесь, для чого вам потрібен біг або будь-який інший вид спорту. Пробуйте, шукайте те, що до душі. Змінювати захоплення нормально. Але спробувати однозначно варто.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: Бігова спільнота.
Улюблений спортивний бренд: Улюбленого немає.
Мотиваційна музика тренувань: Драйвова музика гурту «Жадан і собаки».