Вид спорту: пауерліфтинг, спортзал
Більше як 26 років зі спортом
Спортивне досягнення: Майстер спорту України з пауерліфтингу, підйом 205 кг в жимі лежачи
Коли ви почали займатися спортом і як це було?
У підлітковому віці я захоплювався вільною боротьбою. Пауерліфтингом почав займатися вже в університеті — з 1997 року. Було важко поєднувати тренування з боротьби та навчання, тож вирішив змінити вид спорту і обрати більш зручний. Звичайно, були перерви, але з того часу й до сьогодні продовжую регулярно займатися в спортзалі.
Ви прийняли рішення на користь пауерліфтингу? Що в цьому виді спорту подобається найбільше?
Неодноразово переконувався, що моє рішення було цілком виваженим і правильним. Інша назва пауерліфтингу — силове триборство, яке складається з трьох основних вправ: присідання зі штангою на плечах, жим лежачи на лаві і станова тяга. Пауерліфтинг задіює практично всі мʼязи. Мене драйвить цей вид спорту. Подобається спостерігати, як у процесі змінюється тіло — стає красивим і здоровим.
Який ритм життя у вас сьогодні? Скільки часу приділяєте тренуванням?
Тренуюся 4 рази на тиждень по 1,5-2 години. Шкода, що зараз не вдається брати участь у змаганнях — підготовку досить складно поєднувати з роботою та домашніми справами. Востаннє змагався у 2018 році, виконав норматив майстра спорту України. Під час тренувань у спортзалі при власній вазі 115кг підіймаю у жимі лежачи 205 кг. Це норматив майстра спорту України міжнародного класу.
Як мотивуєте себе продовжувати займатися спортом?
Спорт мотивує сам по собі, а регулярні заняття допомагають дисциплінувати себе. За роки тренувань у мене вже сформувалася звичка ходити в спортзал, така сама, як і ходити на роботу. Не потрапив до зали — відчуваю, ніби щось не завершив. Намагаюся займатися також у відрядженнях. Якщо поблизу немає спеціально обладнаного приміщення, то завжди можна знайти перекладину чи зробити віджимання від підлоги.
Чи допомагає вам спорт у щоденній роботі? Як саме?
Звісно, допомагає. Заняття спортом знімає емоційну напругу, дає вихід негативній енергії, яка накопичилася протягом дня. Зі спортом я почав дивитися на робочі задачі, як на штангу, яку треба підняти. Не вдається виконати одразу — виконую поступово, крок за кроком. І в роботі, і у спорті потрібно вчитися й докладати зусиль, аби отримати бажаний результат.
Ваші рекомендації тим, хто планує почати займатися спортом. Як себе правильно налаштувати?
Раджу просто почати. Хоча спорт не дає миттєвого ефекту, він неодмінно настане і ви будете приємно вражені змінами в собі, своєму самопочутті. Порада початківцям — більше часу та уваги приділяти розминкам.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: Ніколи про це не думав. Просто дивився бойовики та почав займатися.
Улюблений спортивний бренд: Adidas
Мотиваційна музика тренувань: Коли потрібно підняти велику вагу — Rammstein. Останнім часом полюбляю українську музику. Вона дуже мотивує, особливо зараз.