Опишіть, будь ласка, свій професійний шлях в компанії.
Працюю в Kernel з 2003 року. Тоді компанія мала чіткий розподіл за дивізіонами, кількість підприємств у деяких структурних підрозділах доходила до 40. Я влаштувалася на роботу фінансовою менеджеркою в один із дивізіонів — керувала складанням і перевіркою фінансової та податкової звітності. З 2007 року Kernel почали торгуватися на Варшавській фондовій біржі. Публічне розміщення передбачало систематичний випуск фінансової звітності для користувачів на рівні компанії. З цього моменту я зайняла посаду керівника відділу.
Ваша робота — яка вона? З передбачуваними задачами чи, навпаки, цікавими несподіванками?
Якщо порівнювати репортинг з іншими напрямками в фінансах, то наші щоденні завдання можуть здаватися комусь одноманітними. Формування фінансової звітності — це не про поглинання компаній чи вкладання грошей у новий бізнес. Але команда репортингу точно знає, що в роботі нудно не буває. Кожен новий рік — виклик для нас.
Чи траплялися дуже складні періоди?
Найскладніше було спочатку, коли структура і формат роботи відділу тільки вибудовувалися. У той час Kernel постійно зростав та змінювався — як за кількістю дочірніх компаній, так і за чисельністю працівників. Кожен потребував унікального підходу, щоб реалізувати свій потенціал і потенціал компанії. Тож корпоративний простір наповнився джерелами натхнення — цікавими проєктами та змінами на краще.
Яке зі своїх професійних досягнень ви вважаєте найбільшим?
Справжнім челенджом для нас став перший досвід роботи з представниками Big 4 — компанією Deloitte. Ми випускали звіт і паралельно проходили незалежний аудит звітності, щоб підтвердити фінансові результати компанії.
Але для мене кожен звіт, який ми випускаємо, — це досягнення. За публікаціями фінансових результатів компанії стоїть великий обсяг роботи багатьох людей. Кожен із них додає до звіту свої знання, силу та найцінніший ресурс — час.
З чого, на вашу думку, складається успіх?
Важливою складовою успіху є навчання новому. Світ швидко змінюється: люди досягають вершин, які раніше вважалися недосяжними, винаходять речі, які ще кілька років тому здавалися нереальними. Якщо ви хочете бути успішними — не припиняйте читати та пізнавати світ. Цей досвід абсолютно не залежить від професії чи посади.
Що змінила війна у вашій роботі? В чому знайшли підтримку?
Війна змінила стандарти роботи — те, що ми звикли робити щодня. Важливо було вчасно зрозуміти, що світ не зупинився, хвилюватися за рідних та близьких — нормально, але потрібно діяти. На сьогоднішній день віра в наших людей і перемогу допомагає найбільше.
Що треба робити, щоб зберігати гармонію і залишатися оптимістами?
Гармонія = баланс, де правильно розставлені пріоритети — основа всього. За можливості та бажання додайте у своє життя цікавинок. Вони наповнять новими відчуттями, захопливими враженнями та позитивними емоціями. З ними вам буде легше сприймати будь-яку ситуацію і залишатися оптимістами.