Знизити витрати на інфраструктуру, підвищити гнучкість і швидкість процесів, забезпечити збереження критично важливих даних із використанням хмарних технологій – розробити таке рішення для найбільшого в Україні виробника й експортера соняшникової олії Kernel взявся оператор GigaCloud. Розповідаємо, що з цього вийшло.
Kernel — провідний світовий і найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, основний постачальник сільськогосподарської продукції на світові ринки. Експортна географія компанії налічує понад 80 країн світу. Тому безпеку даних тут вважають першочерговим завданням. «Вірусна атака NotPetya в 2017 році змусила багато компаній переглянути свої підходи й інвестувати в управління безперервністю й доступністю IT-інфраструктур. Проаналізувавши ситуацію, у Kernel замислилися над побудовою відмовостійкого рішення й впровадженням DR-рішення для критичних бізнес-додатків. Одним із найважливіших пунктів цього плану було рішення виділити незалежний сайт для резервування критичних для бізнесу IT-систем», — згадує керівник служби підтримки користувачів і IT-інфраструктури Kernel Вадим Литвинов.
Перед оператором GigaCloud стояли два непростих завдання. Одне з них передбачало реалізацію складної мережевої топології з метою інтеграції резервного майданчика і дата-центру, де розташовані цільові системи. Друге — забезпечити високий рівень значень параметрів RTO/RPO з мінімальним впливом на продуктивне середовище додатків.
Результатом проєкту став високий рівень відмовостійкості IT-інфраструктури Kernel. Перехід у хмару зробив інфраструктуру гнучкішою, збільшив швидкість масштабування, оптимізував витрати на оновлення технологічної бази. Переваги розробленого DR-рішення: ефективний розподіл часу й задач IT-відділу, можливість використання даних у будь-якій точці світу, високий ступінь безпеки – дані зберігаються навіть у випадку виходу з ладу обладнання чи сервера.
«Відповідно до стратегії, у 2021 році ми працюємо над швидким зростанням бізнесу. Для цього постійно збільшуємо серверні потужності й обсяг даних у сховищах. Побудова нового великого дата-центру зайняло б майже півроку, а з використанням хмарних технологій ми можемо збільшити ресурсні можливості за три дні», — відзначає Вадим Литвинов.
Щоб знизити навантаження на «живі» системи й зменшити час синхронізації основного й резервного майданчиків, ми формуємо резервні репліки з попередньо підготовлених бекапів, мінімізуючи час на виконання операцій штатних механізмів систем реплікації. Розпочинаючи проєкт, ми з командою вже мали великий досвід роботи з хмарами, тож ще раз переконалися в ефективності стратегії руху саме в цьому напрямку. Проєкт поповнив портфоліо успішних кейсів у рамках нашої стратегії мультиклауд.