Вид спорту: плавання, біг, великий теніс
В активному спорті 2 роки
Спортивний рекорд: перепливла Босфор, пробігла напівмарафон
Ви розпочали свою активну спортивну історію з плавання. Чому обрали цей вид спорту?
Я ще з підліткового віку періодично відвідувала різні фітнес тренування, але на сьогодні з них залишились тільки улюблені – це TRX та деякі вправи з CrossFit. Тому постійний рух і активне життя – це моє кредо. Але мені завжди подобалось, коли людина може технічно красиво і правильно плавати.
Професійно-аматорське плавання набуло значної популярності в Україні не так давно. В Україні десь з 2015 року почало розповсюджуватись плавання у відкритій воді і, як результат, з’являтися спортивні команди, які створювали професійні плавці. Вони запускали програми для людей, які хотіли переплисти протоку Босфор чи підготуватися до інших українських, чи міжнародних запливів. Мене мотивував прогрес учасників, які за 6 місяців тренувань з нуля долали дистанції від 6 до 10 км. Я мріяла досягнути такого ж результату.
Що спонукало перейти від мрій до дій?
Поштовхом стала зміна місця роботи. В перший день роботи в Kernel, який збігся з корпоративним заходом, Керівниця департаменту персоналу Наталія Теряхіна розповідала про свої захоплення плаванням та бігом. Вона вже займалася в клубі та порекомендувала свого тренера. Мені важливо було навчитися плавати технічно правильно — довго й не втомлюватися. Тож влітку 2021 року я почала займатися під керівництвом тренера. Згодом долучилася до команди плавців, з якої відвідувала тренування 3 рази на тиждень на 6 ранку, щоб встигнути до роботи. Системні ранкові тренування стали звичкою і перейшли в підготовку до міжнародних та всеукраїнських запливів на довгі дистанції.
Після яких запливів у вас залишилися найяскравіші враження?
Минулого року я досягла цілі, яку поставила перед собою на початку активної спортивної карʼєри, — перепливла Босфор. Неймовірні враження. Фішка в тому, що це — інтерконтинентальний заплив, адже плавцям необхідно дістатися з одного континенту на інший. Також неодноразово брала участь у міжнародних змаганнях Oceanman, які проходять у різних країнах світу (Кіпр, Україна, а в жовтні планую їхати в Палермо) і звісно в різних українських запливах.
Коли у вашому житті зʼявився біг?
Бігати почала під час війни — з березня 2022 року. В перші тижні повномасштабного вторгнення компанія пропонувала співробітникам та їхнім родинам евакуюватися з Києва до Хмельницької області. Нас розмістили в санаторії, поруч з яким було озеро. Я відразу вирішила, що буду бігати навколо нього, і замовила в інтернеті кросівки. Тренувалася самостійно, дивилась відео-уроки, а після повернення додому звернулася до тренера, щоб скорегувати техніку бігу. І розпочала конкретну підготовку до першого напівмарафону, який вже змогла пробігти через 4 місяця тренувань.
Як і коли почали займатися великим тенісом?
Тенісом займаюся не так давно — близько трьох місяців, хоча бажання навчитися грати у мене родом з дитинства. Все вийшло, як з плаванням. Під час обідньої перерви моя колега Неля Меркулова поділилася своїм захопленням тенісом, я не вагаючись попросила номер телефону її тренера. Це підсилило мою віру в те, що просто так в житті нічого не буває. Коли мені потрібен стимул, аби розпочати щось нове, то завжди зʼявляються люди, які підштовхують до кроків уперед. У таких випадках я довго не роздумую.
Чи допомагав вам спорт вистояти у кризових ситуаціях? Як саме?
Для мене спорт — це один із напрямів самореалізації. Велика кількість тренувань робить тебе більш дисциплінованим. Я почала сприймати час як ресурс, якого обмаль, а тобі хочеться встигнути все. Знайомі та колеги постійно дивуються, звідки у мене стільки сил та часу, щоб поєднувати розклад тренувань з робочим графіком та сім’єю (а у мене двоє дорослих синів). Це працює навпаки — системні заняття спортом пробуджують внутрішній ресурс, додають енергії й наснаги, а ще допомагають швидко відновлюватися й якісно справлятися зі стресами. Особливого зараз, в умовах війни.
Як ваша сім’я сприймає ваше захоплення спортом?
Спочатку члени моєї родини були не дуже задоволені, що частину вільного часу я витрачаю на спорт. Але, по перше, я тренуюсь зранку, поки вони ще сплять. А, по друге, я стала для них прикладом і поступово втягнула їх в системний спорт. Мої діти займаються плаванням, гімнастикою, боксом, футболом. Якщо виходить, ми разом з ними відвідаємо тренування з плавання. Мій чоловік не плаває, але він почав зі мною бігати і грати в теніс. Тому зараз 70% тренувань проходять разом, таким чином ми проводимо вільний час з подвійною користю.
Ваші рекомендації тим, хто планує почати займатися спортом.
Починайте займатися спортом з професійним тренером. Він навчить робити все технічно правильно. Далі — вибудуйте систему. Сплануйте тренування на тиждень вперед: коли плавати, коли бігати. Домовляйтеся з друзями та тренером про спільні тренування. Це додаткова мотивація, щоб не пропускати заняття. І такі відмовки, як недостатньо грошей або часу – не є дійсними. Головне бажання і розстановка пріоритетів! На початку війни у мене була можливість займатись тільки у готельному номері без спеціального обладнання, але я незважаючи на це тренувалась кожен ранок на вільний площі 1 на 2 метри по безкоштовним відео-тренуванням на YouTube. Спорт — це звичка. Достатньо місяця, щоб ви не уявляли своє життя без щоденних тренувань.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: Конкретно на мене дуже вплинув приклад моєї колеги та друга Наталії Теряхіної.
Улюблений спортивний бренд: Funkita — для плавання. Saucony – для бігу. Babolat – для тенісу.
Мотиваційна музика тренувань: Люблю слухати українську музику — Півоваров, Скай, Kalush, Океан Ельзи, ін. Нещодавно почала слухати аудіокниги та різні вебінари.