Вид спорту: стріт-воркаут
Із спортом зі школи
Спортивний рекорд: 6-8 повторень виходу силою
Ви почали займатися спортом ще у підлітковому віці. Чому зрештою обрали саме воркаут?
В школі мені подобалася фізкультура. Я їздив на змагання з легкої атлетики, займав призові місця. На заняття воркаутом мене надихнув друг. Він живе в Києві, але часто приїздив у гості до дядька, який проживає в моєму селі. В один із чергових приїздів друг покликав мене на турніки і показав кілька основних елементів. Я був вражений, адже до цього моменту думав, що в турніків досить обмежений функціонал.
Побачене тоді здавалося неможливим, перші спроби давалися важко. Та спортивний азарт взяв верх — почав виходити з хлопцями ввечері на шкільний майданчик з турніками. У молоді в селі не так багато варіантів дозвілля, а воркаутом можна займатися практично будь-де, було б бажання. Якщо у 8 класі я міг підтягнутися на турніку лише 4-5 разів, в 11-му встановив свій перший рекорд — 26 підтягувань. Усе завдяки стріт-воркауту.
Як ви прокачували свою воркаут-майстерність?
Хтось із нашої спільноти «непрофесійних спортсменів» бачив новий елемент воркауту в інтернеті і пробував повторити, ми всі підхоплювали. Так прокачали «вихід силою», «крабика», «рушничок», «лямку», «крокодильчика», «сонечко». Кожен робив по-своєму. Вчилися разом.
Скільки тренуєтеся зараз, щоб тримати себе у формі?
Конкретно зараз важко знайти вільний час для тренування, хоча іноді виникає бажання перевірити свої можливості чи спробувати щось нове. Наш елеватор розпочав сезон заготівлі — чотири рази на тиждень я заступаю на нічні та денні зміни по 12 годин. У мене зʼявилася своя родина — в позаробочий час стараюся приділяти максимум уваги дружині й маленькій дитині. Потренуватися 4-5 разів при такому напруженому графіку — це вже добре. Раніше я займався на турніках через день, у шкільні роки взагалі кожного дня.
Саме ж силове тренування залежить від сил, які лишилися після роботи чи буденних справ. Зважаючи на інтенсивність, у середньому триває 10-15 хвилин.
Чи може спорт загартувати стійкість до життєвих випробувань?
Так. З мого досвіду, турнік максимально навантажує тіло і розвантажує мозок. На спортивному майданчику ти відкидаєш зайві думки і просто працюєш, працюєш, працюєш. Це втомлює, але підіймає дух. Натхнення завжди приходить у процесі роботи.
Як себе підготувати до занять спортом і чим мотивувати? Ваші рекомендації.
Для тих, хто дійсно хоче подбати про своє здоровʼя — фізичне та емоційне — не потрібно додаткових мотивацій. Тим паче, вуличні тренування здебільшого аматорські, тож не потребують особливої підготовки. Воркаут, наприклад, включає в себе велику кількість різних елементів: від простих вправ до технічно складних маневрів. Усього 2-3 місяці тренувань і ви з легкістю зможете виконувати прості вправи, які не потребують особливої техніки. Навіть якщо раніше не займалися спортом. Головне — не забувати про розминку і не намагатися виконувати складних елементів самостійно без страховки.
Спорт-бліц
Хто надихає займатися спортом: друг Дмитро
Улюблений спортивний бренд: Adidas і Puma, хоча за брендами не ганяюся
Мотиваційна музика тренувань: Буває абсолютно різною, адже темп тренуванням може задати і поп-рок, і реп.
ТОП-5 треків для заняття спортом