Місце сили співробітників Kernel – навчальний портал, де культивується унікальна експертиза компанії. Нещодавно бібліотека Kernel HUB поповнилася серією онлайн-курсів «Технологія вирощування культур». Це комплекс з п’яти повноцінних освітніх продуктів, в якому розкриваються тонкощі вирощування основних агрокультур у сівозміні компанії – кукурудзи, озимої пшениці, соняшнику, сої та озимого ріпаку. Розповідаємо, як створювалися курси, для кого й навіщо.
За командою Агробізнесу Kernel давно й міцно закріпився імідж технологічних трендсетерів. Як гадаєте, чому? Завдяки впровадженню системного підходу до професійного розвитку співробітників, задіяних у агровиробництві, а також вдалому масштабуванню профільних навчальних програм. Також торік після презентації третьої редакції «Посібника агронома» експертна група розпочала роботу над новою версією методички – електронною.
Масштаби нового проєкту e-learning вражають, адже створення електронних курсів вузького профілю, проте, глибокого наповнення – тривалий та кропіткий процес. Спершу експерт разом зі спеціалістами відділу навчання визначають цільову аудиторію, мету та необхідні їй знання, потім готує матеріал. Далі бриф проєкту та інформація потрапляє до методиста. Він продумує структуру подачі, пише сценарій, готує тестові вправи, шукає зображення і верстає у спеціальній програмі для створення інтерактивних курсів.
Для підготовки складних відеоуроків група розробників залучає дизайнера. Разом із експертом вони готують відео з технологічного процесу, вказують технологічні операції, строки проведення, агротехнологічні норми та налаштування агрегатів. Важливо показати все точно: глибину, кут, напрямок руху та способи налаштування техніки.
Після розробки матеріал перевіряє експерт та надає зворотний зв’язок. Після цього збирається фокус-група, яка тестує освітній продукт перед запуском. Вносяться правки та розглядаються усі рекомендації. Пройшовши шлях, курс потрапляє на Kernel HUB, призначається користувачам та продовжує вдосконалюватися за допомогою відгуків колег.
Створення навчальних проєктів з розвитку хардових скілів – справжній виклик. Здається, що ти складаєш великий пазл із різних елементів. Раніше не думала, що знайти якісне фото кукурудзи з корінням буде непросто. Або ж як відрізнити на відео весняне мульчування стерні від осіннього? Неозброєним оком цього не помітиш, чого не скажеш про колег з Дивізіону Агробізнес. Вони миттєво реагують на неточності, неправильні кути закріплення обладнання чи глибину обробітку. Із софтами у цьому плані значно простіше. Але саме професійні курси допомагають бізнесу розширювати кількість професіоналів та зберігати вузьку експертизу.
Є багато цікавих, вже майже класичних історій, які демонструють ризики втрати знань. Наприклад, у компанії Boeing така втрата спричинила хаос у збірних лініях, NASA втратила знання, необхідні для польоту на Місяць, Texas Instruments втратили сотні тисяч доларів через помилки в документації. Створюючи профільні навчальні продукти, ми зберігаємо найцінніше – знання.
Наразі для користувачів навчального порталу доступні курси «Кукурудза», «Соняшник», «Озима пшениця». Завершується електронний проєкт з озимого ріпаку. Фіналізуємо серію агрономічних курсів «Соя». Кожен освітній продукт – енциклопедія вирощування культури повного циклу. Від обробітку ґрунту до посіву, від внесення добрив до захисту посівів. Подібних вузькоспеціалізованих знань не існує на ринку освітніх послуг, а співробітники Kernel отримують шанс досягти професійної майстерності через передачу знань експертам.
Кожен курс складається з декількох розділів. За кожним модулем закріплений тест-контроль. Після проходження на усіх чекає підсумкове тестування. Теоретичне навантаження збалансовується інтерактивними елементами й активними кнопками, зображеннями високої точності та якісними відеороликами, що демонструють роботу агрегатів у полях. Середня тривалість проходження курсу – близько 30-45 хвилин. Втім, обмежень у чаті для здобувачів знань не існує. Можна завершити розділ і перейти до наступного етапу в будь-який зручний момент. Секрет у тому, щоб не створювати надмірних матеріалів, а максимально полегшити здобуття досвіду.
Базу знань на Kernel HUB також прокачали аграрними лайфхаками. Відтепер знайти потрібну інформацію про конкретну культуру можна через пошуковий запит. У телеграм реалізовано чат-бот «Довідник агронома» за двома культурами – кукурудза та соняшник. Також команда готує у месенджері «вікіпедією для агрономів» для просунутих юзерів. Тут можна обирати запропоновані теми з меню або скористатися системою швидкісного пошуку відповідей на питання.
Ми по-різному сприймаємо, засвоюємо і запам’ятовуємо інформацію. Хтось найкраще вчиться на практиці, хтось черпає знання з книжок, багатьом до вподоби онлайн-навчання або аудіоуроки. У кожного формату свої переваги. Друкований посібник – це зручно: відкрив потрібний розділ, прочитав технологічні рекомендації, прийняв правильне рішення. Але в цьому форматі ми не можемо бути певними, що фахівці з технології ознайомилися з матеріалом повністю і засвоїли його. Електронний курс дає таку можливість, а ще – змогу «зашити» в систему навчання виробничі ситуації, закріпити ролики, відзняті в процесі виконання технологічних операцій, і здійснити миттєву перевірку знань за допомогою тестів. Ба бальше, новий продукт – адаптивний, тобто коректно відображається на будь-якому гаджеті. Смартфон чи планшет – завжди «під рукою» агронома, доступ до знань, відповідно, теж. Комплексний підхід у поєднанні з широкоформатним охопленням спрацьовує значно ефективніше.
«Технологія вирощування культур» – курс цільового призначення. Крім лінійних агрономів, для яких безпосередньо створювався освітній продукт, дізнатися тонкощі агровиробництва компанії зможуть усі новачки. Невдовзі електронний курс буде включений до адаптаційної програми як її професійна складова. Це полегшить адаптацію новачків і дозволить співробітникам Агробізнесу швидше знаходити спільну мову в технологічних питаннях, а отже, перейти до повноцінної роботи в команді.
Тож поки вчені з усього світу ламають голову над тим, яка система навчання продемонструє кращі результати в майбутньому, співробітники Kernel працюють над собою в режимі реального часу, щоб стати першокласними спеціалістами і кращими у своїй справі.
Kernel – найбільша агрокомпанія України. І за земельним банком, і за регіональним охопленням, і за масивами експертних знань. Синхронність нашого агровиробництва забезпечується тим, що експертиза не консервується в одному місці, а запаковується в навчальні продукти і передається далі – на кластери, до співробітників. Серія курсів про технологію вирощування культур – це цифровий «Посібник агронома», спеціально розроблений для зручності фахівців із технології. Це – база раціональних рішень, опираючись на яку, агрономи можуть якісно і вчасно виконати елемент технологічної операції та перейти до наступного етапу польових робіт. Навіть якщо культура не вирощується у межах кластера чи на полях конкретного механізованого загону ознайомитися із технологією варто для загального розуміння та досвіду.